Prikaz jedne poruke
Stara 19.1.2019, 13:50   #10
Follow Freeman
Novi član

Član od: 16.1.2019.
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija sa monitorom za 90.000 (možda do 95k max) dinara

Mare, znam da bi trebalo malo pouzdanije napajanje - problem je što komp ipak treba neko da mi sklopi, a u radnji će to odraditi besplatno jedino ako sve komponente uzmem kod njih. Budžet mi je već na granici pucanja, a ovo Fortronovo dolazi sa 5 godina garancije, pa će valjda biti OK za posao i neki umereni gejming. Nadam se. U svakom slučaju, hvala ti na savetu!

Kad smo već kod toga, samo još dva noob pitanja:

1. Kod napajanja, da li su IDE konektori isto što i molex? Pitam, zato što se tri ventilatora koja dolaze uz ovo kućište napajaju preko molex konektora, a u karakteristikama napajanja stoji:

Citat:
1x 20/24-Pin, 1x 4/8-Pin ATX12V, 2x 6/8-Pin PCIe, 6x SATA, 3x IDE, 1x Floppy
Pa pretpostavljam da su IDE i molex jedno te isto?

2. Za ovo Raidmax Neon kućište sam našao da mu je mana što su sva tri ventilatora sa prednje (intake) strane, a da za exhaust pozadi postoji samo 80mm rear vent. Pitanje je: da li bi napajanje moglo da podrži još jedan ventilator od 80mm (koji košta 150 dinara) koji bi se namontirao pozadi da malo poboljša air flow? Jel protok vazduha uopšte problem i koja je moguća alternativa ovom kućištu, a da nije skuplja? Na primer, Raidmax VORTEX V4 Red?

Sori ako malo dosađujem, ali baš dugo nisam bio u toku, pa koristim priliku da se malo edukujem.
Follow Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke