Prikaz jedne poruke
Stara 16.10.2016, 20:53   #1210
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Da izvestim, Rights of Men bi definitivno trebao biti veci izazov za svakog igraca. Uzeo sam Moskvu, kad je naslednik napunio 15 god upotrebio sam abdikaciju za kralja i njega postavio na tron sa 3/4/5 statistikom. Dobije se -50 prestiza ali vredi. Kada sam osvojio Novgorod i postao Great Power video sam da je Poljska u savezu sa Bohemijom i Danskom plus njene PU. To mi je bio veliki zalogaj pa sam napravio savez sa Turcima i poslecprvog rata uzeo Smolensk i Vitebsk za sebe i Polotsk za Pskov mog vazala. Vec sam aneksirao Perm i Yaroslav pre toga, pojeo Tver, Oku i napravio vazala od Rayzana. Pojavila se Renesansa u provinciji koja pripada Veneciji. Mnogo je vazno da imas bar jednu provinciju od 20 developmenta ako si veca zemlja. Tu se renesansa mnogo brze usvaja. Oko 1485 sam imao u 2 provincije prihvacenu renesansu i morao sam da platim oko 850 dukata da usvojim Renesansu. Kada se to uradi onda u ostatku provincija prihvatanje ide mnogo brzo. I sto je najvaznije cim se prihvati ne placa se vise penal na tehnologiju. U tom momentu meni je bio 39%. Ja sam to uspio da peglam i da budem u korak sa ostalik zemljama zbog dobrog kralja. Razbio sam savez Poljaka i Danaca i nakon isteklog primirja ponovo napao. Tu sam pogresio sto sam napravio klejm samo na 1 provinciju. Sa mnom su Turci a sa Poljacima osim Litvanije i Moldavije i Bohemija. Trenutno je u toku taj rat. Ne bih ulazio u savez sa Turcima ali moguca je intervencija neke velike sile kada objavim rat Poljskoj a za to nisam spreman. Ako bi se Fransuska ukljucila na strani Poljske to bi bilo samoubistvo. Nisam jos toliko jak da mogu to izdrzati. Ideje su mi Religious i Quality.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke