Prikaz jedne poruke
Stara 5.6.2016, 9:50   #1187
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Mislim da su se posle svog patchovanja i dlc-ocanja zapetljali ko pile u kučine.

Igram Muscovija u Rusiju kao svaki pravi srpski patriota i rusofil.

Na primer estates i mehanika za pravoslavlje su kontradiktorne.
Dakle ako patrijarh ima autoritet gubiš 33% poreza.
Ali zato ako clergy ima autoritet ti dobijaš plus na poreze.
Šta bre ? Ko je ko u toj državi ?
Mada onda dobijaš i dosta popusta na stability.

Dalje Poljska je op ali to je druga priča jeste da sam izašao na kraj sa njima ali ...
Realno PLC je bio retko naseljen, siromašan, nerazvijen. Istočno slovenska populacija je uvek pravila probleme. I najveći problem je bila upravo Poljska aristokratija. Ništa od toga igra ne simulira kako treba.
Development im je ogroman, sve kulture su prihvaćene a Szlachtu i sejm reše na pola 16 veka. I onda su titanska apsolutistička monarhija.
Kažete Rusija se razbaca i onda nije zanimljivo. Pa kako je bolje kad je roze umesto zelenog na mapi. AI sigurno neće da izađe na kraj sa ovim. I nije li velika Rusija upravo ono što se istorijski i desilo. Sve evropske sile u to vreme su morale da računaju na Rusiju. Em ubija imerziju em nije ni neko gameplay poboljšanje.

Dalje, u kasnoj igri nemam puno diplomatskih opcija.
Vidim Austrija, Skandinavija itd. niko neće savez. Kaže "Russia already has powerful allies". Reko šta bre nemam saveznike. I onda shvatim da mi je Vizantija saveznik i da su oni Empire rank i iako imaju samo Grčku bez ostrva i Bugarsku oni su kao neka sila. I to svega imaju 18 puka vojske nešto galija i nemaju ni Konstantinopolj. Da o balansu, Ottomani svedeni na manje od današnje Turske ali zato imaju 50 pukova i brodova koliko i ja. Mislim da nije baš tolika razlika između Turske i Grčke. Ali Vizantija je powerful ally.

Druga stvar nekako iskukam savez sa Skandinavijom i krenemo u rat protiv omržene Poljske. Obećam mu teritoriju još odem u peace demanded i nabijem war exhaustion da opsedam provincije na Baltičkoj obali. Jer je AI nesposoban i paradira oko Urala. Da bi mi na kraju reko da on neće da uzme te provincije. Pa šta oćeš sine. Uvredi se i raskine savez a ovamo neće da uzme ništa. I to su mu baltičke obale crvene, znači vital interest. Čemu to kad AI i ne ume da ga koristi.
Izgleda je hteo Livonske zemlje a sa njima sam napravio ranije white peace.
AI to ne registruje pa ili mu daj nemoguće ili nisi ispoštovao dogovor. To i Livonija mu je bila saveznik pre rata. Realpolitik.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke