Prikaz jedne poruke
Stara 19.1.2011, 13:18   #1
Vladan
Novi član
 
Član od: 19.1.2011.
Poruke: 12
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Procesor radi na 1GHz umesto 1.67GHz, šta da radim?

AMD SEMPRON 3200+ 1,0 GHz (pre svega ovoga radio na 1.67 4 godine bez problema)
DDR SDRAM VERITECH 256 Mb 400Mhz
MSI (ne znam tacno koja znam da je neka oznaka 1,0)
FX 5200 128 Mb NVIDIA
MAXTOR 80GB 4MB IDE ATA


Hteo bih da pitam kako da klokujem procesor AMD SEMPRON ( kao 3200+), koji radi na 1 GHz, ja bih da ga klokujem da radi na 1,67 GHz. Prica ide ovako: Moj glupi brat od strica je pre neki dan otisao i kupio DDR SDRAM APACER 512Mb 400 Mhz kada sam ubacio u slot komp je lepo ocitao 512 sve ok. Ja otisam da radim nesto burazer pustio PES da igra i komp se restartuje, dobro ok, bice bolje, ja krenuo da igram Footbal menager kod njega isto se restartuje, vec ozbiljan problem. A inace muziku slusas normalno i gledas filmove komp nikad brzi. Cim se pokrene nesto jace odmah se restartuje. Kada ubacim oba modula ( 256 i 512 komp vidi samo 512), probam da podignem sistem sa modulom od 512 zakuje na pola... ubacim 256 radi kao sat. Zovnem ja u servis gde je kupio RAM poce meni prodavac da prica pricu o nekoj ''LATENCIJI'' ne mozes coveku da objasnis da je namesteno automatski, znaci NEMA DIRANJA!!! Ajde racunam covek zavrsio skole zna nesto spustim latenciju na 2.5 nista se ne desava, spustam dalje na 2 nema slike na ekranu komp radi cuje se hard ali nema slike, razmisljam ja... vratim 256 RAM ono isto, sta cu sad covece??? Ja resetujem BIOS sve se vrati u normalu ali procesor sad radi na 1.0 GHz. Ja moram da vratim na 1.67GHz glupo da ostavljam 1.0 GHz. Bio sam u BIOS-u mnozilac je 10x a frekvencija je 100 MHz, sto se tice voltaze stoji AUTO a ispod DEFAULT VOLTAGE 1.6V. Mene zanima koliko treba da smanjim mnozilac a koliko da povecam frekvenciju i sta sa voltazom??? Ja sam svestan da ne moze odmah na 1.6 GHz, ali ne znam kako da pocnem. Koji je prvi korak mozda mnozilac da ne diram a frekvenciju da povecam na 110Mhz i sta sa voltazom??? Sad sam podigao sistem i ubacio modul od 512 Mb cekam da brat inastalira neku igru da probamo da li ce da se restartuje ako procesor nije klokovan, mozda je klokovanje pravilo problem. Mada ja mislim da je problem u modulu i proizvodjacu nije kompatibilno jedno sa drugim. Da je KINGSTON radilo bi bez problema i sumnjam da bih vam ovoliko pisao. HVALA
Vladan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke