tema: Xbox
Prikaz jedne poruke
Stara 22.1.2008, 22:53   #54
NiceGuy
Član
 
Član od: 13.2.2006.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Xbox 1

Citat:
chris kaže: Pregled poruke
Ljudi, treba mi pomoc bilo koga ko je ikada radio softmod xboxa. Naime skinuo sam evolutionX dashboard i pomocu nekog xiso programa napravio xbox iso i spalio ga na cd-rw, medjutim nece da se podingne dashboard, posle sam mu po nekom tutroijalu dodao jos 500mb "glupog" prosotra(jedan veliki fajl u RAR formatu) ali i dalje nece. Skinuo sam i Avalunch, UnleashX itd. ali nijedan nece da se podigne. Zna li neko u cemu je problem?
To što si ti napisao nije softmod. Taj dashboard je hakerski program i standardan xbox ne može da ga pokrene. Da bi pokretao takav softver moraš da modifikuješ xbox.

Softmod znači da nema modifikacije hardvera xbox-a i to se može izvesti pomoću nekih igara koje su imale tu rupu. Trebaju ti tačno određene verzije nekih igara i neke snimljene pozicije. Da igra mora da bude originalna. Traži informacije na www.xbox-scene.com. Da mislim da ti trikovi pale samo za određene verzije igara kao i određene verzije xbox-a. Pomogao bih ti više ali nikada se nisam zaluđivao time.

Moj savet ti je da se maneš ćorava posla i da ugradiš čip. Kod nas ugrađivalje čipa košta oko 50 evra i to je čisto dranje.

Kod nas ugrađuju raznorazna *****a od čipova ali za puštanje kopija i xbmc su dovoljna. Najbolje je ako možeš da naručiš čip iz inostranstva i sam ga ugradiš. Tako sam ja uradio ali ti ne preporučujem ako se plašiš lemljenja po matičnoj ploči. Imaju i verzije čipova koje nije neophodno lemiti ali one su skuplje.

Pogledaj xbox scene, to ti je najbolji izvor informacija za modifikovanje xbox-a.

Eh da ugrađivanje čipa je modifikacija hardvera i to se zove hardmod.
Ima i jedan domaći tekst o xbox-u: http://www.emulationgalaxy.co.yu/emu...The%20Xbox.doc
A na tom sajtu imaš i tekst o ovom sistemu: http://www.emulationgalaxy.co.yu/xbox.php

Slobodno pitaj ako nešto nije jasno.
NiceGuy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke