Prikaz jedne poruke
Stara 28.7.2018, 17:52   #69
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Ponovići ti pitanje, možda te bolje razumem ako odgovoriš konkretno: zašto misliš da ljudi koji imaju isti stav o smrtnoj kazni moraju da imaju isti stav o sistemu obrzovanja ili poreskoj politici?

Ne znam koliko puta treba da ponovim, ja ne kazem da ne postoje takvi ljudi, ja kazem da su takvi ljudi kontradiktorni i u sustini glupi za stvari o kojima pricaju. Ako se neko zalaze za manje poreze, to je opsti stav da je lose da ti drzava otima i pljacka, jedino i samo kapitalisticki stav. To ne moze da bude stav o globalnom zagrevanju, ili stav o omiljenom sportskom timu. To je jedino i samo kapitalisticki stav. Ako ti imas nesklad sa svojim opstim i konkretnim stavom, to je onda nelogicno, tj. glupo. Ako ti imas stav da porezi treba da budu manji-kapitalisticki stav , sa jedne strane, a sa druge strane se zalazes za vecu regulaciju oko kvazi- globalnog zagrevanje- antikapitalisticki stav potpunog idiota Nil de Gras Tajsona, onda su tvoji stavovi medjusobno suprotstavljeni, nelogicni, a samim tim i glupi. Jer onda ti kapitalisticki stav nemas zbog kapitalistickih ideja, nego zbog ko zna kojih privatnih ubedjenja.


Ne znam kako da ti docaram, ali evo ovako cu, posto vidim da znas nesto o americkoj politici. Meni su npr. drazi neki stavovi republikanaca o ekonomiji, ali cu ZASIGURNO uvek tvrditi da su Republikanci 10 puta gluplji od Demokrata, jer Demokrate imaju levicarske stavove po sirem spektru misljenja, dok Republikanci toliko variraju i lupetaju u svojoj kontradiktornosti, da to prelazi u vic ponekad. Zastupnici kapitalizma koji pljuju po slobodnoj trgovini, smehotresno. Zastupnici kapitalizma koji dobijaju pare od advokatskih i lekarskih komora, genijalno. Zastupnici kapitalizma koji ulazu ogromne pare u obrazovni sistem, jedan od 3 stubova propasti Zapadne civilizacije, genijalno. Zastupnici kapitalizma koji bi da regulisu sve i svasta, ludo, itd.

Poslednja ispravka: kami (28.7.2018 u 18:34)
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke