Prikaz jedne poruke
Stara 7.9.2006, 22:22   #31
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Tema za razmišljanje

@Marko
Jeste, sa tim se slažem da decu obavezno treba naučiti da budu samostalna, inače će se problem kasnije proširiti na sve moguće aspekte života u smislu nesnalaženja, neprilagođavanja itd., što je najpogubnije za čoveka onda kada mu to najmanje treba...
Elem, što se tiče ove priče (sa 1.strane), ja ipak mislim da je nekada bilo bolje... Rastužila sam se kad sam ovo pročitala, svaki čovek valjda postane setan kad se priseti detinjstva i svih tih čarobnih stvari... Slažem se sa tim da svako vreme nosi svoju lepotu sa sobom, svoje prednosti i mane, ali nekako, gledano samo logički - ipak su ta vremena bila bolja... Zdravije se živelo ako ništa drugo... U svakom smislu, pa i onom mentalnom... Verovatno to kaže svaka naredna generacija, ali onda je to dokaz da je svaki prethodni put bilo bolje. Sve se ovo može posmatrati na više načina, ali bez obzira na to nekako uspevam da izvučem samo jedan zaključak: sve je izgubilo svoj pravi smisao... Nema više ni tako interesantne knjige kad ima 50 kanala na tv-u, nema više nestrpljivog iščekivanja "Nindža kornjača" u nedelju u 20:00 (kad ima da se kupi tako nešto na svakom koraku), nema stripova, razglednica za Novu godinu, sve je manje letovanja na selu i krađe komšijinih "purenjaka" , a sve više dostupnih stvari koje deci oduzimaju želje... Dete bez želje...ništa gore.
I bez obzira na sve pozitivne stvari koje okružuju današnja detinjstva, ipak je današnjim roditeljima potrebno puno, previše energije da svoju decu izvedu na pravi put...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku [Imzadi] na korisnoj poruci:
chuck (25.10.2007)