Prikaz jedne poruke
Stara 30.9.2007, 16:29   #1
Spooky
Novi član
 
Član od: 3.2.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Ne mogu da upalim 6233

Telefon je kupljen pre mesec dana u prodavnici "MANHATTAN" (na Dorcolu) u full pakovanju.. Garantni list je overen od strane "Alpha Copy"..

Phone software version

Nokia6233
v05.10
21-12-06
RM-145

Language:
v05.10
21-12-06
RM123_145

E sad telefon je radio savrseno, sve do jutros.. Tacnije juce ceo dan skoro da ga nisam ni koristio.. Uvece legao da spavam, podesio alarm na telefonu i iskljucio ga (inace svako vece gasim telefon).. Jutros se probuio pre alarma i standardno palim telefon kao i do sad, ali..

Telefon nije mogao da se upali.. Prikaze animaciju (ruke), pozadinu, onda belo, pa jos jednom pozadinu, ma jos jednom belo (ovo se ponovi jos jednom, dva puta) i telefon se ugasi.. Kada se na trenutak pojavi pozadina (u navedenom ciklusu) preko ekrana je horizontalna crna linija (znaci ovo je softverski, mislim linija - nisu mrtvi pixeli i sl.).. Probao sam da izvadim sve iz telefona (sim, memorijsku karticu - pa da upalim).. Da ubacim druge sim kartice (mobtel, vip).. Da izvadim i bateriju (2-3h+ sata, do trenutka kada mora ponovo da se podesi sat - ovo je navedeno kao resenje na nekom forumu, ako telefon uspori sa paljenjem).. ali isto se desava tj. telefon nece da se upali pa nece..

Da li je neko imao slicnih problema??? Najvise me interesuje da li je problem softverske ili hardverske prirode???

Svi mi kazu problem je sw prirode i flashovanje ce resiti problem. A mene muci to sto je telefon radio savrseno mesec dana sa postojecom verzijom sw. A pre nego sto je nastao problem, radio sam uobicajene stvari :? Da napomenem da mi telefon ni jednom nije ispadao i nije preziveo nikakvu torturu

Ne znam sta da radim, dal' da odnesem u ovlasceni servis posto mi je jos pod garancijom (Alpha Copy, Mobis.. - narod se zali i na jedne i na druge, sto se sporosti tice) i da cekam 15+ dana (kada bih znao da ce mi zameniti fon, otisao bih odmah - da li je neko uopste kod njih dobio novi fon, jer nisu uspeli da otklone problem???) il da odem u obican servis, platim 1000din (cena u servisu koji postoji od 1992.) i sve bude gotovo za pola sata (ovo bih uradio odmah kada bih znao da je problem samo sw)..

Od navedenih bug-ova u v5.10 verziji, ja imam samo "Application list" (prazna lista) i onaj sa podfolderima u bookmarks-ima.. A onaj sa "Open Log" pa se ugasi fon, nemogucnost stavljanja Media Player-a da svira u pozadini i da se radi nesto drugo do svira, i problem sa MMS porukama, ja to nemam.. meni sve to radi bez problema..

Ako bude trebalo da se stavi ponovo sw, da li uraditi full install opet 5.10 ili poslednji 5.49 (koja se bolje pokazala? - inace podaci mi nisu bitni. Redovno radim backup i sinhronizujem sa racunarom). I da li ovaj telefon stvarno ima nekih hardverski problema u nekim serijama.
Spooky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke