Prikaz jedne poruke
Stara 22.8.2020, 21:53   #371
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

SK forum obično dobije prvi utisak i pre nego što objavim opis ali sam zaboravio ovog puta... Uglavnom FX-Audio DAC X6 MKII je izdominirao - punokrvni naslednik i u duhu originalnog X6 otkida po pitanju cena/kvalitet.

Da ne dužim puno, izrada je i dalje odlična, malo je veći, ima i bluetooth koji radi vrlo dobro. Zvuk je ovog puta detaljniji, oštriji, bas kontrolisaniji... Kao DAC, nisam čuo ništa bolje sve do Toppinga E30 a ni tu nije neka prevelika razlika uopšte. Kao DAC/AMP nisam čuo ništa bolje sve do EarMen TR-Ampa koji zvuči punije u sredini. Fiio K5 pro npr. zvuči toplije i mekanije ali ne i bolje. X6 MKII je čist, rezolutan i ima odsečniji, bolje kontrolisan bas, ali je takođe oštriji i suvlji. Kontam da bi nekom više prijalo ovo a nekom ono, u zavisnosti od ukusa a i slušalica. Ja lično čak mislim da bih radije za sebe zadržao MKII nego Fiio jer je uzbudljiviji zvuk. @HSVstoned, ne mrzi me.

Evo i celog opisa sa ocenama koga zanima. Razmišljao sam se da mu iz fore stavim 11/10 za value. Ali na kraju ipak nisam kad već nisam to uradio za Lusya Fever a trebalo je.

Što se mene tiče, za sluške u ovoj klasi DAC/AMP-ova samo ta dva uređaja trenutno imaju smisla. Lusya Fever kome treba nešto još jeftinije, portabilno i za manje zahtevne slušalice. X6 MKII za na sto i gladnije sluške, jer zvuči još moćnije i ima snage da se rasipa... do 150-200€ nema ništa primetno bolje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (31.8.2020)