Prikaz jedne poruke
Stara 30.1.2010, 14:56   #1
ice*91
Član
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 211
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Problem, stari hard ne radi, a novi hard disk ne prepoznaje.

Pozdrav.
Evo da obrazlozim svoj problem. Imam komp star već 5-6 godina, sve je radilo ok do pre nekih pola godine, a onda mi je počeo hard disk da radi usporeno, trokira, blokira, tek je jednog dana pri logovanju pocelo da pise 'Disk error. Press any key to restart', i ja odnesem hard kod drugara i on ga malo sredi(tako je bar on rekao, ali nemam pojma šta je stvarno radio), uglavnom hard je proradio, i posle nekog vremena ponovo ista priča, i tako dok mi nije dosadilo pa sam kupio novi hard... To mi nije više ni toliko bitno jer sa sve bitne stvari narezo na cd... E sad sledi glavno. Komp tj. bios ne prepoznaje novi hard 'WD 160Gb AAJS CaviarB SATAII 8Mb 7200rpm' ...Maticna ploca je 'ASRock P4VT8' i podrzava sata diskove (South Bridge: VIA VT8237, supports USB 2.0, ATA 133, SATA 1.5Gb/s), uglavnom imam 2 sata konektora na ploci, i na koji god da prikljucim hard disk kao da nepostoji tj. bios ga nevidi. Dok ovaj stari 'MAXTOR DiamondMax 9 160Gb SATA' neradi ali ga bios prepoznaje samo sto taman pre ulaska u windows pise ono disk error... Sad mi nije jasno zasto bios nevidi ovaj novi hard(mozda zato sto je mnogo stara verzija biosa?, jos da napomenem da u biosu nema nigde podesavanja, niti se spominje nesto u vezi SATA diskova), ili neznam dal ima veze to sto je stari hard bio SATA a ovaj novi je SATAII?, cuo sam da su kompatibilni, da to nema veze samo da nekupim neki preterano velik hard jer se desava da nepodrzava maticna ploca, zato sam i kupio 160Gb... Ako neko moze da mi posavetuje sta da radim, dal mogu sam da to resim ili da odem da probam u radnji da zamenim za neki paralelATA, ili ako je moguce da popravim sam onaj stari hard ako nije nesto mnogo komplikovano?.
ice*91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke