Prikaz jedne poruke
Stara 10.1.2021, 16:46   #4
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Mreže - IP adresa A u B ili C, kako?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima, prijatelj je dobio zadatak da uradi sljedeće za vježbu na fakultetu pa me zanima kako se ovo radi i da li je takvo nešto u praksi poželjno/izvodljivo:

Podešavanje IP adrese računara (DHCP i statički)
Prvo izvršiti podešavanje tako da se IP adresa dobije automatski DHCP-om a zatim samostalno dodijelite statičku IP adresu. Dodijeljene IP adrese trebaju pripadati različitim klasama IP adresa.
Prikazati rezultat dodjeljivanja ip adresa upotrebom naredbi ipconfig i ipconfig/all. Za obe varijante podešavanja IP adrese napisati:IP adresa računara:
Subnet maska:
MAC adresu:
Naziv mrežnog adaptera:
Status DHCP:
Napisati za obe varijante podešavanja IP adrese napisati slijedeće:
Adresa mreže:
Broadcast adresa mreže:
Prva slobodna adresa računara na datoj mreži:
Poslednja slobodna adresa računara na datoj mreži:
Koliko hostova može imati vaša mreža?

Zapeli smo kod izvođenja zadatka jer ni on ni ja nemamo ruter kojim bi se pomenute promjene opsega iz A/B/C mogle izvesti. Jedino što mi pada na pamet je da probam virtuelnu mašinu/virtual network adapter, ali mi i dalje nije jasan zadatak jer konstantno imamo problem sa gatewayem/kako riješiti problem gatewaya u drugoj klasi IP adrese (sa C na B).

Molim da mi ovo neko objasni kako bih mogao prenijeti prijatelju škk se dešava i kako se ovo rješava, hvala vam.
Apeiron? Ja sam sestri objasnio šta su klase i da toga što je taj zadatak postavio treba pitati na šta je tačno mislio.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
LoneWolf (10.1.2021)