Prikaz jedne poruke
Stara 1.8.2006, 23:06   #9
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: objasnjenja pocetniku

Citat:
Nije C++ jedino što postoji na ovom svetu.
Naravno da nije ali uzevši u obzir da je predlog programskog jezika u ovom slučaju usko povezan sa temom (razvoj igara) mislim da je C++ bilo sasvim normalno pomenuti Da je u pitanju bila preporuka za neki programski jezik za razvoj poslovnih aplikacija za Windows ili nešto slično možda bih i pomenuo Visual Basic ili Delphi. Možda grešim dušu ako kažem ovo ali koliko je meni poznato ne postoji nijedan pravi pravcati engine urađen u Visual Basic-u ili Delphi-ju. Dobro, što se tiče Delphi-ja znam da postoji par igara koje poseduju nešto što može da se nazove engine ali su ti delovi uglavnom inkorporirani čvrsto kao sastavni deo glavne aplikacije i uglavnom ih nije baš toliko lako koristiti samostalno, što je potpuno drugačiji slučaj sa enginima rađenim u C++-u. Bolji poznavaoci Delphi-ja neka me isprave na ovom mestu ako grešim jer sam poslednji kontakt sa njim imao pre poodosta vremena kada sam pominjao bližu rodbinu njegovom tvorcu ali i profesoru koji nas je terao da ga „deljemo“.

Da se ne lažemo na ovom mestu, C++ je užasno težak jezik za učenje (ovi što ga poznaju neka sad slobodno prestanu da se podsmehuju u poslednjim klupama jer i oni znaju da su za njegovo učenje „utrošili“ sigurno par godina) i zato me nervira ponekad kada ljudi kažu da je C++ čista nadogradnja C-a i da je onima koji poznaju C veoma lako preći na novu platformu. TO NIJE TAČNO!!! Pri prelasku sa C-a na C++ programer potpuno menja pristup programiranju a ne samo sintaksu tako da je ponekad poznavanje C-a čak i otežavajuća okolnost. Naravno da postoje jezici koji su jednostavniji za učenje i u nekim sferama rada upotrebljiviji ali kao i kod svih ostalih stvari, jednostavnost ponekad ume veoma brzo da veže ruke programeru i da mu postavi pitanje zašto je kog đavola uložio toliko vremena na učenju onoga što će ga veoma brzo ograničiti u njegovoj kreativnosti. Sa druge strane treba biti pametan pa ponekad preseći izbor odmah na početku jer istini za volju nije moguće od svakog čoveka napraviti dobrog programera kao što nije moguće ni od svakog čoveka napraviti dobrog zidara. To treba da znači da je ponekad pametno dobro razlisliti zašta želiš da koristiš alat koji koristiš i da ne treba precenjivati sopstvene sposobnosti ukoliko ih nema.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke