Prikaz jedne poruke
Stara 13.3.2021, 23:04   #3
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Ryzen 2600 + MSI B450 Tomahawk - overclock

Nije tako na Intelu, bar na Asus Z97-A i i7 4790k kojeg sam izvadio pre 2 dana iz kucista i ubacio ovog Ryzena i MSI plocu.

Intel mi je klokovan radio na 4.6ghz, a kad nista ne radim obori i klok i napon...ovo izgleda ne funkcionise na ovoj ploci, nasao sam jos par postova po redditu...neverovatno, ploca koja se najvise preporucivala po forumima ima tako lose odradjen power saving.

Postavio sam temu i na oficijelnom MSI forumu, pa da vidimo sta oni kazu.

Evo link ko hoce da prati jer pretpostavljam da ko god je kupio ovu plocu, nije kupio da drzi procesor na defaultu i ima isti problem.

https://forum-en.msi.com/index.php?threads/msi-b450-tomahawk-is-amd-cool-quiet-broken-when-ocing.360954/#post-2048943

edit: e da, jos jedna mana koju sam uspeo da nadjem jedva guglajuci, to je da ova ploca ima 16mb bios, a Tomahawk MAX ima 32mb bios, sto joj omogucava da ima onaj lep Dragon Click 5 bios, dok su na obicnoj Tomahawk morali da vrate na zastareli izgled biosa zbog male memorije kako bi ploca mogla da podrzi Ryzen 5000, jer ne moze i podrska za Ryzen 5000 i lep bios...vec sam poceo da mrzim ovu plocu.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bojanh na korisnoj poruci:
Lex987 (14.3.2021)