Prikaz jedne poruke
Stara 29.11.2020, 7:11   #596
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 714
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 163 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Radi bez problema na preko 4ghz , mozes da stavis i da non stop radi na oko 4ghz ako stavis performanse mode u windows-u npr ali zasto bi .
Bas sam zadovoljan kako mu radi ta turbo boost 2.0 tehnologija sto je subjektivno ipak ,malo sam se igrao danas sa testovima i pracenjem cisto da vidim kako se ponasa onoliko koliko mogu u kratkom roku.

U cetvrtak sam se ponovio


Uzeo sam Asus TUF b460-plus gaming --15.000 din ( cini mi se da vredi svaki dinar )
2x8 gb hyperX 2666 ghz (cl 16 trebao sam 13 mada nije strasno) -- 9.000 di
I5-10400f -- 21.000 din
MS Industrial Aquarius Pro 6.500 din ( premestio sam tri prednja ventilatora 2cm unazad , ( prosto je ) i efekat je neopisiv sto se bolje cirkulacije vazduha tice . Odvoje se od stakla samo malo , nista se ne gubi estetski ni prostorno )

Od starog kompa ostavio sam GTX 1650 gigabajtovu 4gb OC, LC-Power 600 W , SSD crucialov bx 480gb i Toshiba HDD 1 tb .

Mogao sam i malo jeftinije da prodjem za I5 ali uzeo tamo gde sam znao da cu manje da cekam na isporuku , ipak ova situacija i sve , a ja moram da narucim ili posaljem nekog da ode tako da par hiljada gore dole ne kupuje se to bas cesto samo nek je zivo i zdravo
E sad cu i5-7400 u oglas i od toga prvi dinar za RTX 3060 , kad se pojavi kod nas . Ipak sam navikao na Nvidu i Intel , a uzeo bih Ryzen da niej Intel izbacio povoljnu 6c/12t varjantu jeftiniju od R5-3600 ( i kod nas ) o kom sam mastao kad je izasao .
Cene Ryzena su cudo , 3600 oko 25.000 a 5600x oko 45.000-50.000
Elem lepo je sto ce 11. generacija Intela koja izlazi za nekoliko meseci ici na ploce iz 400 serije ali da nije ovaj cros-gen isplati se sacekati 12. generaciju jer kad Intel napravi cip od 10 nm bice veoma zanimljivo.
Da li zna neko nesto pouzdano o toj iscekivanoj ALDER LAKE seriji ( u tehnickom smislu ) ?
Da li ce to da gurne Intel opet napred u neki monopol ( sto je lose naravno ) i da li je opste dobro da svake godine i AMD i INTEL izbacuju novu generaciju koja i nije bas nova generacija u smilu kojem bi mozda rec generacija u ovom slucaju trebalo da nosi ?
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke