Prikaz jedne poruke
Stara 26.9.2019, 23:59   #1
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Ploca se zaglupljuje posle svake promene hardvera ili drajvera

Pozdrav svima!

Imam jedan neobican problem sa maticnom plocom najverovatnije. Dakle problem je sledeci, kada god menjam nesto u smislu hardvera (kada sam dodao jos jedan stap od 4gb rama, kada sam stavio novi hard disk, i kada instaliram nove drajvere za graficku ili najskorije kad sam ubacio novu graficku), kompjuter se ponasa na sledeci nacin:

-Nakon te promene hardvera, nece da butuje nikako, onda ga ja ugasim na dugme, i on se sam upali posle 5 sekundi i krene da vrti ventilatore i hard diskove ali i dalje ne butuje, pa ga ja opet ugasim na dugme i on opet isto, tako da jedino mogu da ugasim na dugme brzo i stisnem prekidac na napajanju da bi ostao ugasen.
-Nakon svega toga, moram da izvadim rucno BIOS bateriju, da je opet ubacim, i tek onda se butuje sa porukom : Load optimized BIOS defaults and continue boot, i nakon toga radi normalno.
-U svakodnevnom radu, igrama, i svemu komp radi najnormalnije 24/7 bez ikakvog trzanja i problema, dakle samo kada se desavaju fizicke promene hardvera ili update drajvera graficke - desava se to sve.

Konfiguracija je:
i5 3470
Gigabyte Z77-HD3
12GB ddr3 1600mhz rama(4gb patriot blue+4gb kingston hyperx+4gb kingston obican)
ASUS GTX1060 6GB OC
ssd 120gb + 640gb+ 1tb WD BLUE hardovi.

Da li neko zna sta moze biti u pitanju?
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke