Prikaz jedne poruke
Stara 27.9.2019, 21:29   #400
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

To sto su niskobudzetni Saomi telefoni prehajpovani, posebno u SRB je neka druga prica. Cim je nesto veoma dobro po niskoj ceni onda dolazi i do preteranog hajpovanja, to je ocekivano mada mi i dalje nije jasno kako se mnogi toliko odusevljavaju sa MIUI i performansama jeftinih Saomi-a.

Mada, ja sam navikao na ex-flagship telefone i sto cistiji UI, i onda su mi svi low/mid androidi smesni, posebno oni sa korejskim/kineskim bloat skinovima.

Ajfoni i dalje kidaju (u smislu performansi i kompletnosti uredjaja), tu nema sta da se prica, samo vise ne prave ogromnu razliku u odnosu na Androide kao nekada (do 2014. godine). Vec od te godine neki Android proizvodjaci su se prilicno uozbiljili (OnePlus, Sony) pa bih danas, posle punih 5 godina, pre koristio OnePlus 1 ili Xperia Z2/Z3 telefone nego iPhone 6, za koji se ispostavilo da je najlosiji iphone ikada (nije ocajan ali je definitivno najslabiji telefon sa jabukom). Takodje Z2/Z3 i OnePlus i dalje mogu da se preporuce kao veoma jeftini a solidni, polovni telefoni dok npr. G3, S5 ne mogu tek tako da se preporuce (LG ima probleme sa kvalitetom i performansama dok Samsung jednostavno radi losije od Sony/OnePlus a po dizajnu i kvalitetu kucista prilicno zaostaje).

Ipak, sve to je proslost, danas je izbor flagship Androida mnogo veci i bolji ali meni su OnePlus, Sony i dalje najbolji, uz Samsung koji ima UI koji mi ne odgovara bas (i relativno kilavu podrsku) ali je zato hardverski odlican (sve osim Exynos-a koji je losiji cipset od Snapdragona).
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke