Prikaz jedne poruke
Stara 17.2.2021, 20:59   #82
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Najlakši laptopovi za održavanje

Svi laptopovi HP biznis klase (najjeftiniji Compaq, pro i elite) se lako otvaraju tj imaju dostupan procesor, RAM i hard disk odozdo, stariji HP-Compaq ispod tastature ali ona se bas lako skida. I ostali proizvodjaci imaju takva resenja kada su u pitanju biznis klase, ne samo HP. To je i najznacajnija prednost biznis klase - lako odrzavanje. Za istu cenu allrounder ima uvek nesto brze komponente (pre svega graficku karticu) ali los prilaz procesoru i cesto slabiji kvalitet kucista, tastature, touchpada i sarki.

Zato su HP allrodunderi (Pavilion) uzas jedan za odrzavanje, do procesora dodjes tek kada rasklopis ceo uredjaj, mnogi modeli su skloni i pregrevanju. Od allroundera je uglavnom ergonomican ASUS (poklopac za CPU dole kao kod svih biznis modela, sistem hladnjenja standardno dobar). S obzirom da sam od poslednjeg posta u ovoj temi, pre osam godina, isprobao tj kupio i zadrzao u vlasnistvu preko 20 laptopova (rasklopio, apgrejdovao cpu gde se moglo i ocistio i svi rade) mogu iz prve ruke da pricam o citavom nizu serija razlicitih proizvodjaca. Prijateljima i komsijama sam servisirao jos sigurno 50-ak uredjaja.

Od te generacije Elitebook-a sto si linkovao tesko da ima kvalitetnije izradjenog laptopa a da je noviji od 10-12 godina, HP Pro serija je smejurija za njega. Toshibina Tecra je (bila) takodje izuzetno kvalitetan uredjaj u biznis klasi ali je uvek bila veoma skupa za komponente koje je nudila. Od novih biznis modela Dell Precision serija je fantasticna. Imam dva njihova modela i pravo je uzivanje raditi na njima.

Poslednja ispravka: Laskaris (18.2.2021 u 9:56)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke