Prikaz jedne poruke
Stara 8.8.2017, 4:26   #1
bellatron
Novi član
 
Član od: 28.7.2017.
Lokacija: Velika Plana
Poruke: 20
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom INTEL ili AMD budućnost?

Razlog zbog kog sam započeo ovu temu su kao što i u samom naslovu piše INTEL-ovi i AMD-ovi procesori šta je budućnost ko će vladati tržištem? Svedoci smo velikih iznenađenja koja nam priređuju ova dva giganta, zanima me vaše mišljenje na ovu temu, naime pre nekoliko meseci AMD je lansirao u prodaju novu seriju procesora pod nazivom ,,Ryzen", procesori koji su se prvobitno trebali zvati ,,Zen" da bi AMD na kraju pred sam izlazak procesora odlučio da ih preimenuje u ,,Ryzen". Po izlasku ,,Ryzen procesora dosta ljudi je bilo radoznalo pa su se provlačila pitanja ,,kakvi su, da li su bolji od INTEL-ovih procesora, da li su bolje performanse u gaming-u..." Deo ljudi koji su mogli i hteli da priušte sebi novi procesor, čitajući utiske tih ljudi i stručnjaka po raznim forumima, blogovima, sajtovima... koji su testirali procesor ili se njima bave koji su im faktički posao, naišao sam na podeljena mišljenja po dve grupe i iz INTEL-a i AMD-a, INTEL grupe ljudi koji su konstantno koristili INTEL-ove procesore tvrde da AMD nije daleko odmakao u odnosu na INTEL i da će INTEL posle izlaska najavljene i9 serije procesora AMD ostaviti daleko iza, dok pak druga grupa ljudi koji su koristili INTEL tvrdi da je AMD napravio jedan dobar korak i da polako INTEL zaostaje u odnosu na AMD, i naravno sa druge strane u AMD-u su takođe podeljena mišljenja jedni kažu da je dobro dok driugi da nema promena šta vi mislite da li su dobri novi AMD-ovi procesori ili ipak nisu i ko će preovladati?

Poslednja ispravka: bellatron (8.8.2017 u 4:50)
bellatron je offline   Odgovor sa citatom ove poruke