Prikaz jedne poruke
Stara 2.8.2015, 22:55   #9687
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
rockstar kaže: Pregled poruke
Све сами критеријуми са академије филма Мораш да направиш разлику између забаве и уметности. Ја такође више волим забавне филмове али не покушавам да их "подвалим" у уметност.
Нисам наводио критеријуме, већ само да то нису треш филмови. Зашто се сви на овом форуму праве светским филмским критичарима и мајсторима филмске уметности? А иначе, ЈА итекако правим разлику од забаве и уметности, јер сам и сам уметник, а и имам списак филмова који су прави уметнички, а поставићу га првом приликом. Елем, писао сам о ЗАБАВИ, а ти гледаш филмове да би уживао или да би га сврставао у неку категорију? Да, гледаш да би уживао, а ако испадне прави уметнички, детаљан и концептуално савршен, онда је то идеално. Како да не, "подваљујем" их у уметност. Ја не знам да ли сам икада навео да је неки филм уметнички, али знаш, нервира ме и тај сукоб оних који воле старије филмове и нагињу ка њима, а успут пљују по новим и оних који воле све што је добро (од филмова 60их до данас), а имају листу филмова које сматрају уметничким.
Citat:
rockstar kaže: Pregled poruke
Тзв. "романтичне комедије" су баш треш, али имају своју сврху, и то је то наведено.
То под знаком навода обухвата много поджанрова, али ја имам софистицирану листу таквих одгледаних филмова на овој теми. Ево у претходној поруци имаш листу па погледај макар 1. филм са листе, баш би ме занимало шта мислиш о њему. Не гледам ја све романтичне филмове, а и од оних које одгледам, оцене су углавном ниске.

Одавно сам овде требао поставити листу најгорих које сам икада гледао, као и листу 10 (можда и 20) најбољих које сам икада гледао (уметничке, маестралне, које су ме одувале својом савршеношћу). Истина, наредних дана ћу видети да скинем Apocalypse Now, да одгледам трилогију The Godfather, чувену Одисеју и још пар филмова.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke