Prikaz jedne poruke
Stara 11.11.2015, 23:15   #5408
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Naravno da mozes ,ali to nije na tom nivou. Stalker zone su dovoljno velike da ga smatram open worldom.
E, pa taj dizajn sveta ja zagovaram. Nije u pitanju open world, ali ima lokacije dovoljno velike da se ne oseca skucenost i igrac ima dovoljno slobode.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Morrowind dokazuje suprotno, jedan od RPG-ova sa najboljom pricom (heh jedina Bethesdina igra koja je po tome najpoznatija), ne samo to nego je open world dodatno ojacao main quest,ko je igrao zna .

Morrowind je sve sem generican, sto se tice sveta i lore-a koji ga prati. Sta vise to je pored Tormenta najunikatniji
Pokusavao sam vise puta i uvek sam se smorio. Svet jeste unikatan (u pocetku), ali nakon nekog vremena se oseti ta genericnost i praznina, recikliranost asset-a. Sto se price tice, nisam osetio neki preveliki kvalitet, zato sto sam prevashodno bauljao po svetu brzinom kornjace. Niti vidim da se Morrowind uzima u usta kada se govori o najboljim pricama u RPG-u (nista ne tvrdim, posto nisam presao igru). Torment je potpuno drugacija zverka- takav narativ nikada ne bi bio moguc u kontekstu otvorenog sveta.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
U ostalom ni TW3 nema nista losiju ni pricu od prva dva dela. Tako da se tu ne slazem.
Nisam presao TW3, pa ne mogu nista da tvrdim. Ali, ne verujem da moze imati pricu na nivou prva dva dela. Sta vise, vidim da se dosta fanova zali na pricu, tvrdeci da ima dosta problema sa pacing-om i za to krive open world. Jednostavno, kada se igrac mlati sa hiljadu nekih upitnika na mapi, kako se tu moze ispricati dobra prica? Mozda su pisci iz CDPR-a odradili odlican posao, ali taj format se nije pokazao uspesnim kada je prica u pitanju.

To je neko moje misljenje i ne tvrdim da sam apsolutno u pravu.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
To sto je rekao player1, ti sad da uzmes i odseces jug Velena i jos par delica mape igra ne bi postala ni promil bolja, kao sto nije ni promil bolja sto se to tu nalazi. Nije znacajno,ali ni ne skodi. To je neko moje vidjenje stvari. Jednostavno mora da bude ili suma,ili planina izmedju dve lokacije koje su bitne za nesto, ne moze da bude vakum.
Ali, kada 'suma ili planina' moraju da budu izmedju svake znacajne lokacije na mapi, onda imas mnogo 'suma i planina' koje nicemu ne sluze, osim sto moras da gubis vreme da ih predjes. Tako da vreme i resurse koje developer potrosi na kreiranje toga, on moze da iskoristi na bolji nacin. Kada imas velike zone, umesto jedne ogromne otvorene mape, ti ne moras da razmisljas o tom 'praznom prostoru' koji treba sve to da poveze i mozes da se posvetis dizajniranju tih zona da budu detaljnije i unikatnije. Na taj nacin mozes da ispricas i usmereniju pricu, zato sto mozes da racunas da igrac nece prosto poceti da tumara svetom zato sto si mu to omogucio.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
TW3 je ne samo po povrsini,nego i po contentu znacajno veca igra od svoja dva prethodnika. To je realno omogucio open world, na sta bi licilo da imas jedno selo koje more i avet i vukodlak i kletva i banditi i ono i ovo. Ne bi imalo smisla.
TW3 je veci i sa vise sadrzaja zato sto je budzet duplo veci nego za prve dve igre zajedno. Sad zamisli da je TW3 imao drugaciju filozofiju, da nije jurio Skyrim po kvadratnoj kilometrazi, a da je imao isti budzet. Tada mozda ne bi imali ovoliko filler sadrzaja na koje se player 1 buni, niti praznih, nepotrebnih lokaliteta.. a vise kvestova poput 'krvavog barona' i detaljnijih lokacija.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Sta reci za GTA5 svet onda? Witcher 3? Fallout 4 takodje sada ovo sto sam igrao izgleda dosta detaljno.
To su sve igre sa ogromnim budzetima i timovima koji broje na stotine ljudi. Rockstar je liga za sebe. Fallout 4 ima ocajne teksture, a unutrasnjost u zgradama, kucama.. nije uverljiva, tj. fali dosta detalja. TW3 je verovatno najbolji dokaz toj tvojoj tvrdnji, ali vidis da i on ima problema (player1 je to lepo napisao).

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Morrowind i Gothic 2 su za ono vreme bili ihaha, pa uporedi samo sa NWN,to je ta godina.
Realno, tada nisu imali konkurecniju sto se toga tice u RPG zanru. Bioware nije bio mnogo uspesan u stvaranju lokacija u 3D-u. Ali, seti se samo Athkatle iz BG2.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Ne slazem se i za New Vegas, nije bog zna sta,ali i kad se uzme u obzir da je imao jako mali razvojni period i da je to prvi Obsidianov open world RPG. Pa i sam CA je govorio u intervju o prednosti novog izvodjenja Fallouta, pominjao je svetleci Vegas na horizontu itd
Meni je ruzan kao djavo i krajnje isprazan. Igra bi bila mnogo bolja da su je pravili u izometrijskoj perspektivi, nalik na stare Fallout-e. Mislim da bi se i MCA lako slozio oko toga.

Opet, samo moje misljenje. Razumem sve kojima se svidja open world pristup.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke