Prikaz jedne poruke
Stara 11.11.2015, 21:13   #5405
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Ima mnogo prednosti,zavisi od toga kako je open world uradjen tj. zavisi od igre do igre, neke najosnovnije bi bile sloboda i istrazivanje
Da istrazujes mozes i u igrama koje su struktuirane kao zone. Npr. Stalker ili Deus Ex. A sto se slobode tice, prevelika sloboda nije pozeljna za RPG igre, jer se onda gubi fokus. A ako developeri racunaju na tu slobodu, onda pisi zbogom dobroj prici i kvestovima, dobices genericki simulaciju istrazivanja i raznosenja predmeta. Ima izuzetaka, ali oni su retki.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Kazes da napravi detaljne lokacije? A koja to igra ima detaljnije lokacije od Witchera 3? Dal je nesto detaljno uopste ne zavisi od toga dal je igra open world ,setimo se samo apsolutno bezlicnog i sterilnog Dragon Age-a.
Witcher 3 je novija i mozda prva 'next gen' igra (mrzim tu frazu), tako da je tesko praviti poredjenja (mozda Inquisition ima detaljnije lokacije?). Ali, TW3 takodje ima dosta 'praznog prostora', tj. da bi imao open world ti moras necime da povezes glavne lokacije. Samim tim, logika nalaze da je CDPR smanjio taj nepotreban 'medjuprostor' i resurse fokusirao na stvaranje manjih zona, one bi mogle biti detaljnije. Tumaranje praznim sumama i poljima, koji su eto tu samo da bi igra imala veliki otvoreni svet, da bi stigao do neke lokacije, meni nista ne znaci.

Dragon Age ti je los primer zato sto je igra podbacila na tom polju. Ali, recimo, Witcher je imao detaljnije lokacije od Oblivion-a, a Stalker od Fallout-a 3.. i to sa znatno manjim budzetima (bukvalno su ih indie timovi pravili). Videcemo kako ce hub-ovi u Mankind Divided-u da izgledaju, pa cemo ih uporediti sa TW3.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Jedan Gothic ne bi bio Gothic da nije open worlda.
Tu se slazem, ali PB je ipak imao filozofiju da napravi manje virtuelne svetove, a detaljnije. Nikada u prva dva Gothic-a nisam osetio zamor zbog open world-a, koji osecam u drugim igrama. A onda je dosao treci deo koji je bio izuzetno generican, upravo zbog te ambicije da se napravi sto veci otvoreni svet.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Morrowind, New Vegas na samom kraju
Izvini, ali ove dve igre upravo potvrdjuju moju tezu. Znam da se mnogi nece sloziti, ali meni je Morrowind neverovatno generican; zato nikada nisam ni mogao da mu se duze posvetim (treba tu dodati i dijalog sistem koji me uzasava). New Vegas nisam zavrsio iz istog razloga- svet je jednostavno prazan, siromasan i lose dizajniran (open world nista nije doprineo toj igri).
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke