Prikaz jedne poruke
Stara 6.4.2010, 12:29   #8
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Hard Disk (laptop)

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
Da li postoji ograničenje, koju maksimalnu veličinu hard diska moja lap top konfiguracija može da podrži?!
Koliko ja znam uopste nema ogranicenja po pitanju kapaciteta, bitno je samo da ispuni uslov da bude 2,5" i da bude SATAII.

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
Sada imam hdd na 5700rpm, da li mogu da ubacim 7200rpm hard?!
Sad ti je HDD na 5400 rpm. Mozes da stavis slobodno na 7200 rpm mada moras da zas da ce zagrevanje harda i samog laptopa biti vece.

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
Takođe, koliko je komplikovana ta zamjena, da li može doći do neke nekompatibilnosti između novog hard diska i lap topa? Kao i da li se kasnije instalira neki drajver/firmware/šta god, ili se samo odvrnu i zavrnu šrafovi, kao što MARTI kaže?
Zamena je veoma jednostavna i sastoji se od toga da odvrnes sarafe, uklonis poklopac, izvuces stari HDD, stavis unutra novi HDD i gurnes ga da konektori dobro uhvate, vratis poklopac i zavrnes sarafe. Nemas nikakve zaje*ancije sa driverima niti bilocim slicnim.

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
Što se tiče dimenzija samog hdd-a, da li su svi univerzalne veličine ili kako? (15.4" veličina laptopa)
Svi HDD su za laptop su univerzalnih dimenzija tako da ne treba previse da brines o tome.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Marko 0401 (6.4.2010)