Prikaz jedne poruke
Stara 3.6.2022, 15:14   #15259
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
EVERYTHING EVERYWHERE ALL AT ONCE

https://www.imdb.com/title/tt6710474/



Fantastičan od prvog do poslednjeg kadra, toliko umešno, majstorski i sigurno režiran i (još više) izmontiran, sa nepopustljivom energijom koja ne opada do samog kraja (jednom kada se priča zalaufa), i tematsko-stilski nalik nečemu što bi Teri Gilijam snimio na svom kreativnom vrhuncu. Mišel Jao izvrsna, Short Round izdominirao u svakoj sceni, a tek što je lepo videti Džejmi Li Kertis u netipičnoj ulozi, naročito nakon one travestije od poslednjeg Halloween filma. Film godine by far u ovom trenutku.
Film si tako lepo predstavio, ali gledajući te kako opisujes Green Knight i Northman, predosećao sam da će za mene film biti potpuno drugačije iskustvo.Tako i bi...
Uspeo sam da izdržim do univerzuma u kom svi imaju viršle umesto ruku.Tu je za mene bio kraj filma.Razumem šta pričaš, volim Kertisovu, upoznat sam sa Gilijamovim radom, ali jednostavno ništa od toga ja u filmu nisam video.Misel Jao je bolja u otprilike svakom drugom filmu u kom sam je gledao.Prica prepuna klisea.U sustini Marvel i Matrix za one sa jeftinijom ulaznicom.Ako je satira svega toga, nije mi bila interesantna.Znam da ovde efekti nisu bitni toliko i da je ovo nezavisni film, ali pojedine scene su bile stvorene za Džeki Čena, a njega nije bilo! Sada sam se setio, šta mi je falilo u filmu sve vreme!Dijalozi, prenaglašena a krajnje neukusna morbidnost... tuga...

Šteta, naslov filma je predobar za ovakav meidokritet od istog.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke