tema: HP monitori?
Prikaz jedne poruke
Stara 20.5.2017, 15:04   #27
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: HP monitori?

Evo da podelim svoje iskustvo sa HP monitorima. Na preporuku sam kupio HP 27es. TLDR: razočaranje!

Prvi koji mi je stigao je bio relativno OK, imalo je malo probijanja osvetljenja u donjem levom uglu, ali nije se pružalo daleko, možda 1cm od ivice i nije bilo upadljivo pri normalnom korišćenju. Nažalost, posle par dana pojavio se zaglavljen crn piksel koji na full hd monitoru od 27 incha je itekako upadljiv. Monitor je reklamiran i zamolio sam ljude u radnji u kojoj sam naručio da ne razvlačimo proces reklamacije (i oni su mi izašli u susret, bukvalno za manje od nedelju dana mi je stigao nov monitor, što je još jedna potvrda mojih nekih ranijih postova da ne treba baš stalno pljuvati našu garanciju, jer je itekako korisna a uz lepu reč nekad se može i preskočiti birokratija i čekanje od mesec dana).

Sa drugim monitorom počinju tek pravi problemi. Dok je slika šarena a soba dobro osvetljena, sve je super. Međutim u tamnim scenama i zamračenim prostorijama, probijanje osvetljenja u donjem levom uglu je takvo da se pruža po 5 cm u visinu i oko 10 cm nadesno (isto mesto kao na prethodnom, samo MNOGO izraženije). Takođe i malo udesno od sredine ekrana imalo je jedno parče ekrana koje je blještalo na tamnim pozadinama (doduše, ovo je moglo značajno da se smanji kada se ubaci mali komad lista papira na odgovarajuće mesto). Međutim, probijanje na levom delu ekrana nestaje samo kada se stisne levi okvir (ne deo na kome je panel, nego plastični okvir oko panela) ali nije moguće ničim ga uglaviti jer izlgeda da se sam okvir iskrivio tek toliko da zezne osvetljenje). Takođe, back cover koji prekriva donji deo zadnje strane monitora na problematičnom delu ima zazor od gotovo 1-2 mm, kao da ''žabice'' ili kako je već montiran nisu legle na mesto (ako se osvetli lampom, moguće je kroz taj zazor videti unutrašnjost monitora).
Šlag na tortu je postolje, koje se ''navuče'' na monitor ali plastični deo na monitoru koji bi trebalo da upadne u rupu na metalnom stalku i na taj način osigura monitor-ne upada (ili on nije dobro odrađen ili rupa na stalku). To je rezultovalo time da monitor ako povučete ka sebi veoma lako može da sklizne sa stalka i završi vam u krilu ili na tastaturi (srećom, primetio sam da stalak nije siguran pre nego što sam doživeo sličnu situaciju).

Uzgred, glossy premaz ekrana nije za mene, ne sviđa mi se kako izgleda, naročito jer mi se čni da probleme sa uniformnošću osvetljenja još više naglašava. Možda neko voli, sada sam siguran da sam ja više za mat premaz.

p.s.
Svestan sam da mnogi proizvođači imaju slične probleme pa i na mnogo skupljim monitorima, ali to ne bi trebalo da bude opravdanje, zar ne? Čini mi se da da HP nije pokušao po svaku cenu da stanji kućište i malo više poveo računa o završnoj obradi i kontroli kvaliteta, ovo bi bio sasvim OK monitor. Uostalom, šta meni znače dobre boje i Technicolor sertifikat, ako prilikom gledanja filmova i igranja igara izgleda kao da neko drži baterijsku lampu uperenu u ugao monitora?
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
A M G (29.5.2017), Aibo (20.5.2017), helen (20.5.2017), JohnnyNT (20.5.2017), shrafko (22.5.2017), Starface (22.5.2017)