Prikaz jedne poruke
Stara 7.7.2009, 18:00   #1
Purple
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Poruke: 131
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Plavi ekran, da l' od starosti, čega li?

Kupio sam komp 2002- 1,6GHz, 256 ram, graficka GF4 koja li bese... al' sve u svemu komp je bio vrh u to vreme... Ekstra stabilan... Za sest godina koriscenja ja nisam video plavi ekran bukvalno.. nisam znao kako to izgleda, samo iz price.
Medjutim vremenom su programi postali da budu zahtevni i da jedu RAM memoriju ko blesavi... Zbog svega toga, reinstalirao sam Windows i sveo programe na minimum... Medjutim dzaba, i najosnovniji programi su zahtevni, pa se desavalo da kompjuter koristi 500MB Rama, od mogucih 256... Nebitno...
Nisam ga toliko bio koristio jer sam otisao u BG na duze...

Vratim se, surfujem internetom, muzika, filmovi, photoshop, RAM memorija otisla u aut... 625 od 256, komp se uspori, ukoci... i cap- plavi ekran... i stalno tako... ne moze da udahne vazduh, bar 15 puta na dan...
Kupim RAM memoriju, ukupno 768, komp se ubrzao vidno, problemi nestali... ali odjednom plavi ekran!
Dakle, idalje se desava, samo mnogo redje... Sta je onda uzrok, ako je ovog puta RAM memorija ok kapaciteta...

Drugi problem, kada se pojavi plavi ekran, desi se da ne moze da se podigne windows, pojavi se samo ono pocetno MSI reklama,i cuje se BIP iz kucista, pa opet ispocetka i tako u nedogled... Dok ga ne ugasim... Sacekam 10 sekundi. Upalim komp i radi sve kako treba.
Purple je offline   Odgovor sa citatom ove poruke