Prikaz jedne poruke
Stara 2.8.2020, 4:44   #25
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Freesync na ovim jeftinijim monitorima od 75hz uglavnom ne radi na 30 fps (za moj je opseg cini mi se od 42-74 fps) i u tom opsegu pomaze, narocito ako teras preko 50 fps. A tesko da na 30 fpsa moze da bude bolje nego na 50 fps cak i sa freesyncom ( freesync na 50 i vise je odlican, ako poredis sa 50 fps bez freesynca; 60fps bez freesynca i sa freesyncom je negde skoro identican ako umesto freesynca koristis softverski vsync, dok negde freesync je neuporedigo bolji jer vsync dovodi do jako primetnog input laga, recimo csgo i l4d2).
Tako da imas u vidu donji limit monitora na kome freesync radi.
da, shvatio sam da mi 30 fps ne pije vodu sa ovim TV-om makar bio i sa freesync (a izmereni opseg mu je od 20 do 120 hz)...
izvalio sam to kada sam lockovao fps u forza 3 na 30... jednostavno, naglo skretanje nije ni malo tecno (zbog brzog response time-a odnosno dugog drzanja frejma na ovom tv-u), a kad zadjem u 50+ fps zonu onda mi je FS i manje bitna stavka.
steta, ali bar da ga ne jurim po svaku cenu.

vise mi daje frame interpolation, koji postoji i u game mode-u i ne pojacava znatno input lag, a ne primecujem ni artefakte.

daleko od idealnog resenja, ali posluzice fino dok se ne nabavi lepo sve novo (i onda proda sve staro).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke