Prikaz jedne poruke
Stara 28.12.2019, 19:36   #73
zeljo
Član

Član od: 10.11.2011.
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 21 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: i5 9400f VS Ryzen 5 2600(X) za igre

@SAJEVAC
Sto se toga tice meni uopste nije bilo komplikovano, malo sam procackao oglase i video posto se prodaju komponente koje imam u kompu a posto nove.
U principu ispalo je da kada prodam svoje, dodam jos trecinu te sume i kupim nove (u mojoj situaciji i manje jer sam sebi donesem komponente iz Madjarske).
Stara konfa mi je bila i5-4690, Transcend 2x8GB 1600MHz, Asrock H81M-ITX.
Nema tu sad nekog abnormalnog napretka u perfomansama, ali eto zamenio sam ih prvenstveno zbog male razlike u ceni.
U principu cena komponentama koje trenutno imas u kompu ce opadati u ritmu kako opada i cena novijim.
Samo treba voditi racuna da one koje trenutno posedujemo ne prestanu biti konkurentne onima najnovijima. Znaci da ne bude bas neka prevelika razlika u perfomansama, tu prvenstveno mislim na igrice jer zbog njih se najvise i uzima noviji i jaci hardver. Mali je procenat onih kojima jak PC treba zbog posla kojim se bave.
U hardverskoj zahtevnosti za novije igre Intel i5 cetvrte generacije vec poodavno navode kao minimun za CPU, dok se Ryzen 5 standardno navodi kao preporucen.

@DaniloNS
U principu samo treba paziti od koga se kupuju polovne stvari, kada sam na to obracao paznju uvek je sve proteklo ok.
Znaci pouzdan prodavac i radna garancija u kojoj mozemo istestirati i proveriti ispravnost stvari koju kupimo.
Licno sam svoju RX 470 koja nikada nije majnovala, zamenio sa RX 580 koju sam kupio polovnu od majnera. Evo i dan danas radi perfektno.
zeljo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke