tema: God of War
Prikaz jedne poruke
Stara 16.1.2022, 3:50   #119
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ogroman problem igre je što pored toliko "sinematika" i quick-time eventova čovek ima osećaj kao da posmatra igru sa strane a ne da učestvuje u njoj.

Nekih pet-šest sati sam u igri i te dve stavke ukombinovane sa konstantnim oduzimanjem kontrole igraču su mi već smučile igru...

Kod mene je utisak bio nesto drugaciji, nije da tih prekida i sinematika nema dosta ali mnogo manje nego sto sam ja licno ocekivao. Mislim da je za sada dobar balans same igre i prekida, nije kao recimo Max Payne 3 koji je, i pored maestralne direkcije, tih prekida imao previse i u potpuno nepotrebnim trenutcima. Mislim da svaki prekid u GOW (za sada) dodatno upotpunjuje pricu i same likove. Eto recimo ona mala scena kada (nije spojler ali ajde)

Spoiler za Spojler:
Atreusu ispadne noz.


Mali prekid koji oduzima kontrolu na bukvalno par sekundi ali je po meni odlican za dodatnu karakterizaciju kasnije.


Sama igra za sada odlicna, dobar balans price i igre, borba vrlo zanimljiva, dopada mi se sto nadogradnja i oprema koju sakupljate nije samo puka statistika, uglavnom svaka otkljucava dodatne magije, mogucnosti itd. a i njih je moguce nadograditi sa dodatnim karakteristikama.
Takodje mi se dopada sto igra nije ni previse laka, u mnogim igrama Normal je vise neki Easy, a Hard u dosta slucajeva neizbalansiran i skok u tezini je prevelik. Ovde Normal stvarno izgleda kao Normal, mada ko zna, mozda se jos nisam uhodao. Ne prasta glupe greske i bahatost, ali ni ne ubija u pojam sa nekom teskocom.

Igra nije potpuni Open World (na srecu) ali i dalje ima dovoljno istrazivanja mimo glavnog puta i kvesta. Ima i zagonetki koje svakako nisu nista sto napinje vijuge ali dovoljno da zainteresuje i tera na istrazivanje.


Sve u svemu, igra mi je legla fenomenalno, nedostajala mi je neka ovakva AAA igra kod koje su skoro svi aspekti bas onako kako treba. Guardians je bio blizu ali je falilo dosta toga u nekim segmentima (borba pogotovu pa i istrazivanje). Ovde je sve za sada.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke