Prikaz jedne poruke
Stara 27.7.2021, 19:12   #121
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Koja graficka?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
nije problem nadpritisak, veća gustina vazduha više se toplota prenosi na njega. Ovi gornji su višak, i samo muljaju vazduh.

Ima na yt prikazano sa dimom. Kad izvlače vazduh, od prednjih i ne stigne do grafičke, nego odmah ide gore, zato imaš loše temp kad izvlače
Probao sam sve moguće kombinacije i onda se zainatio, našao par mirišljavih dimnih štapića i gledao šta se dešava sa strujanjem vazduha. Izgubio sam čitav dan mlateći se sa kombinacijama ventilatora i posle nekoliko sati sam shvatio šta je problem, a to je bio, ma kako glupo zvučalo sam kuler. Sa backplate-a grafičke je izlazio vreo vazduh koji je kuler uvlačio u sebe i sa gornjim ventilatorima to je pravilo žestok haos, tako da mi je ostalo samo jedno.

Da uradim ovo što sam uradio na fotografijama. Procesor je hladniji u Idle par stepeni nego sa Hyper 212, ali je prilikom igranja i rada CPU CCD1 Tdie (najtopliji deo procesora) maksimalno na 70, dok je sa H212 išao do 82. O tome da je grafika u idle hladnija 5-6 stepeni i da u RDR2 HOTSPOT temperatura u proseku ide oko 85, sa retkim skokovima do 90 stepeni (pre je bilo i do 98) je nešto što me je zaista iznenadilo.

Da mi je neko pričao da kuler može da pobrljavi hlađenje u kompjuteru samo bi se nasmejao, ali, eto, svega sam se nagledao...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	01.jpg
Viđeno:	97 puta
Veličina:	96,2 KB
ID:	57946   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	02.jpg
Viđeno:	98 puta
Veličina:	90,1 KB
ID:	57947   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	03.jpg
Viđeno:	83 puta
Veličina:	99,5 KB
ID:	57948  
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke