Prikaz jedne poruke
Stara 8.3.2021, 22:12   #15
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Intel Rocket Lake

AMD mora dugo vremena da bude suveren u znacajnoj prednosti da bi postao za Intel ono sto je Intel bio za AMD gotovo oduvek. Ne postaje se veliki igrac tako sto osvojis jedan Grand Slam ili budes strelac sezone . Sto ne znaci da AMD nece postati novi Intel . U neku ruku to vec jeste samim tim sto je razbio one glupe zablude o moralnosti kompanija , mnogima je vilica ostala da zjapi kad su neke cene nekih proizvoda saopstene zvanicno a onda su isto po principu razmisljajuci o kompaniji kao osobi poceli da pravdaju cene time sto AMD poskupljujuci ustvari pokazuje "samopostovanje " , sto je glupost naravno.

Po istom tom principu ako Intel vaskrsne i vrati se na puteve stare slave bice pozdravljan kao posrnuli heroj koji se budi i objasnjava ko je ko a fanboizam ce uciniti svoji deo , naravno usmeravan sablonski efikasnom kampanjom .

Covek ne moze da pobegne od svoje psihologije a dokaz tome je da Intel biva i dalje izbor broj 1 za vecinu , jer su navikli , jer veruju jer je dugo godina stvorio osecaj sigurnosti i pouzdanosti kao kompanija koja zna sta radi . I ako ne bi trebalo tako da se razmislja donekle ima smilsla jer i kompanije i institucije imaju svoju inerciju i koliko god da se zaposleni menjaju oni se utapaju u taj sistem .
Nesto kao kad naturalizovani Nemac pocne da igra za reprezentaciju Nemacke i usvoji tu filozofiju . Vidi se kod nasih fudbalera vrlo lepo , da ne prenose radne navike iz inostranstva kad se " vrate kuci " .
Svako moze da se proslavi ko Pankov al aj sad 10 godina tako , neka bude standard. To je nesto drugo.

Ja sam isto zrtva toga da sam sklon da izaberem Nvidia kartice i Intel procesore i ako sam svestan da je to vise psihologija nego izbor prema ceni i kvalitetu , mada i nije greska i ne bih dozvolio da kupujem te proizvode samo zbog stare slave . No ako su priblizne cene i kvalitet , bas me briga za foto finis .
Naravno nikako ne upadam u zamku da mislim da je nesto bolje samo zato sto je od date firme na koju sam navikao , ili da se nerviram sto AMD ima bolju liniju proizvoda ( naprotiv) , to je tek ludilo da navijas za kompaniju . To valjda kapitalizam cini kroz generacije , i vidim da klinci ovde kod nas koji nemaju u secanju drugo vreme isto upadaju te zamke kao Ameri da se emotivno vezuju za kompaniju , van onog "pouzdano , provereno " idu na " volim , verujem , navijam " .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke