tema: AMD Ryzen
Prikaz jedne poruke
Stara 8.5.2020, 14:42   #2070
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Ocekivalo se mnogo vise. Ukoliko je ovo tacno, bice tezak samar vlasnicima B450 ploca.
Za B450 i 4xxx je trebalo je da sahraniš očekivanja u momentu kada su izašli Ryzen-i 3xxx.

Evo, ja sam vlasnik toliko preporučivane MSI Tomahawk B450 ploče (non-Max) i iskreno mi je bolje da znam da Ryzen-i 3xxx sa ispeglanim BIOS-om rade kako treba, nego da mi obećaju podršku za 4xxx, pa da se tresem kada stigne novi CPU da li će komp da boot-uje ili ne... Ili da prolazim kroz gomilu nekih mini nestabilnosti i glitch-eva za koje ne znam ni da li mogu da potegnem garanciju jer se selektivno pojavljuju i nisam siguran da mogu da ih reprodukujem u momentu kad treba iza njih da stanem. Ovako bar znaš na čemu si.

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Mnogi su planirali da zamene R5 1600 sa R5 4600.
I ja sam. I, šta ćemo sad, da plačemo

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Nisu bas 3 generacije, Zen+ je vise kao refresh prve generacije, Zen 2 jeste nova generacija. Jedva. Dve generacije smo imali i ranije.
Jedva ili ne, bolje je nego u suprotnom taboru. Neka se podrška za više generacija/refresh-eva procesora ovako inkrementalno povećava i, što se mene tiče, još ređe ćemo menjati ploče u budućnosti.

Ali negde mora da postoji i granica. Kao što reče voodoo, Ryzen upariti sa sporim RAM-om je čist gubitak. A kad zameniš i CPU i RAM, ostaje ti samo ploča, jel se treba toliko cimati zbog jedne komponente od ~100-150€ na ~3-4-5 godina?

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Nekada si mogao da kupis Sandy i3 procesor pa kasnije da predjes na Ivy i7, znacajan upgrade. Sada imas slicnu situaciju, recimo sa R5 prve generacije mozes na R9 druge generacije, ali izgleda nista od Zen3. Ovo je potez u rangu konkurencije (ukoliko je tacno).
Ali čekaj, da li ti stvarno misliš da neko ko sada tera R5 neće dovoljno dobiti prelaskom na R9?

Dobar deo nas tera R5 1600 / 2600 (eventualno 3600) na B450. Stavi na tu ploču 3950X kada mu padne cena i miran si još ihaj koliko dugo. O prelasku sa R3 na R7/R9 da ne govorim.

Ja sam prvi terao 775 platformu koliko god je mogla - gurao Core 2 Duo jedne generacije i posle prešao na Core 2 Quad refresh. I to me je, uz overclock, izguralo 11 godina, pa malo li je majku mu Očekujem nešto slično i sad, čak ne mora da se otegne ni toliko dug period.

Sve u svemu mislim da je situacija očekivana i dosta dobra. Da vidimo još šta će biti posle izlaska nove generacije konzola i da li će one poterati CPU-ove jače, pa da će nam stvarno toliko sirove snage trebati. Ali kako stvari stoje za sada, mislim da neće do mere da baci iole starije generacije Ryzen-a u blato. Živi bili, pa videli.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke