Prikaz jedne poruke
Stara 2.2.2019, 4:53   #18
Crveni
Član
 
Član od: 9.4.2008.
Poruke: 88
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom

Kao što sam prvobitno rekao, originalni budžet je bio oko 100 000.

I budući da se uzimaju dva kompjutera, kako bi se uklopio u njega sa dolepomenutom konfiguracijom baziranom na G5400 (koja sada uzima 60 000 od toga budžeta), drugi kompjuter koji sam planirao da preporučim bi bio baziran na Ryzen procesoru i koristio bi integrisanu grafičku na procesoru (koje su dovoljno jake na Ryzen procesorima).

Time bi prva konfiguracija nudila solidno igračko iskustvo zahvaljujući dobroj grafičkoj kartici, i mogućnost daljeg unapređenja putem zamene procesora sa nečim poput i5 8400.

Dok bi se druga konfiguracija oslanjala na svoj jači Ryzen procesor i nudila buduće unapređenje u vidu kupovine grafičke kartice, kada to prilike dopuste.

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
zato što je to dual core, za igrice treba bar quad core, taj višak od matične bolje uložiti u procesor, ne trebaju njima neke napredne funkcije od matične za igrice..
Na dual core hoće da secka.. ima fps drop
Pa i Pentium G4560 koji je do sada po forumu bio dosta preporučivan za "do 50k konfiguracije", je dvojezgarni procesor. Pentium G5400 je jednostavno njegov naslednik.

Znam da je četvorojezgarni procesor odlična opcija, i da bi RX570 bio dosta "bottleneck" na G5400, ali budžet ograničava opcije.

Što se matične ploče tiče, ako se na njoj štedelo i išlo na H310 matične, onda bi to u korenu saseklo bilo kakvu mogućnost unapređenja. Jednostavno pojedini modeli H310 jedva da mogu da podrže četvorojezgarni procesor.

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ram isto skup, imaš za 3200 po 4gb rama x 2 6400 din čak i ista brzina 2666
Možda je brzina ista, ali ta RAM memorija ima latenciju 19 a dolepredložena ima CL15, te je zbog toga značajno brža.

Poslednja ispravka: DeCoy (3.2.2019 u 0:51) Razlog: multiquote
Crveni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke