Prikaz jedne poruke
Stara 13.12.2011, 13:22   #3
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Muzički dinar - Novi namet na IT industriju

ajd da dodamo i ovo:

Citat:
Aleksandar Jovanović, portparol OFPS-a i Unije diskografa Srbije, odbacuje primedbe uvoznika, koji kako kaže, brinu samo o svojoj zaradi. "Zna se da prazni DVD-ovi, kao i uređaji za njihovo narezivanje, služe za umnožavanje i, mahom nelegalno kopiranje autorskih dela, a ne za ukras u domu. Naknada je zato i uvedena, a IT uvoznici i dižu medijsku buku pošto nekima od njih poštovanje zakona očigledno ide na ruku", kaže Jovanović.
Mene sada interesuje, pošto svi mi lepo plaćamo nadoknadu pri kupovini onog navedenog gore, i to zato što se narezuju xxxx (dakle, neki dvd nije za ukras već za pomenuto), da li ova izjava pomenutog genija znači da od danas, ili bolje rečeno od momenta kad počnu sa igrarijom, da mi lepo možemo bez ikakvih posledica da kopiramo šta god hoćemo jer je to već plaćeno unapred?

I pošto to hoće retroaktvno, da li tada sud mora da odustyane od gonjenja onih koje su pohapsili zbog piraterije i ko zna sve čega? Mislim, kako goniti nekoga kad je to već unapred plaćeno onima koji ga tuže? Koliko ja znam i koliko se sećam, nijedan proizvod ili usluga ne mogu biti naplaćeni dva puta od nekoga.

Sada, mene interesuje i sledeće. Pošto je SOKOJ organizacija muzičkih siromaha, i pošto se bave, jelte, muzikom, kako da ja sada nerežem na štampač pesmu? Nešto mi nije baš najjasnije oko toga, ne uklapa se u onu teoriju i praksu oko kompjutera i delova za kompjtere koju ja znamn pa ako ima neko ljubazan da nas obavesti bilo bi lepo. Uvek je lepo nešto novo naučiti.

Pošto već pominju i one gore veš mašine i slične piratske rekvizite, bilo bi lepo o neko upustvo i za njih. Ne mora detaljno, samo informativno, reda radi.

I da, ima li ko adresu od naše eminentne ustanove za lečenje khmmmmmm Laza Lazarević, da ih obavestimo da su im pobegli neki likovi pa ko mogu, da budu ljubazni da ih pohvataju i vrate gde im je mesto.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke