Prikaz jedne poruke
Stara 8.10.2019, 15:25   #13383
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Isn’t It Romantic
Ок филм, фин хумор, а занимљиво је како ова романтична комедија извргава руглу романтичне комедије, те је по том питању можда јединствен филм. Ребел Вилсон је одлична као и увек. Оцена 6,5/10.

Yesterday
Позитиван, нарочито крај. Овде се савршено представљају обичан и миран свет, оличен у Џеку и Ели и свет шоу бизниса препун похлепе и незајажљивости за славом и новцем, оличен у менаџерки Дебри, али на веома урнебесан начин. Све у свему, веома пријатно, а и мотивише. Оцена 6,5/10.

Escape Room
Мешавина филмова Saw и Cube, тако да ко воли када се групица бори за излаз, кроз тражење и решавање ни мало пријатних загонетки, ово ће му се свидети. Ипак, колико год да држи пажњу, колико год занимљив и на моменте нарочито гледљив, заправо није ништа посебно, тако да сам ја стандардно задовољан, а очекујем да наставци понуде нешто много боље. Оцена 6/10.

The Grinch
Најјачи адут су војс овер и порука коју шаље, али је прича мало развучена, мада се поправља на крају. Иако 1 од лошијих CGI филмова, хтео сам да одгледам нешто брзо, кратког трајања да убијем време и послужило је сврси колико толико. Оцена 6/10.

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
У почетку се чинило да се Тед Банди покушава представити као несхваћена особа, а тек на крају долазимо до истине, мада је и то приказано кроз неуредно склопљену целину. Трејлери су ме доста заинтригирали, а и биографски филмови су углавном добро урађени, плус ово је (ваљда) најпознатији серијски убица у историји САД-а, па је деловало као квалитетна крими драма, али је испало велики просек. Радња је превише развучена, са доста причања о Бандијевим злоделима и доста дешавања у судници, а прикази злочина и његова перспектива су остављени по страни. Што се тиче Зека Ефрона, није му скроз легла улога, због дијалога и самих сцена (кривица режисера), иако је имао добре фацијалне експресије и убедљивост. Оцена 6/10.

Spoiler za Остали филмови - нема спојлера:
Glass - Разочаран сам, после сасвим солидног Split. Друга половина је доста боља. Филм је 20ак минута, а можда и више, беспотребно дужи. Некоме ће лећи, некоме не, али судећи по крају, потенцијал за неки даљи наставак је остављен. Оцена 6/10.

Dog Days - Нажалост, чак ни преслатке куце не могу да спасу филм превише разбацане радње. Глума је солидна, али су кучићи и њихове газде главне фаце. Много је непотребних сцена, а филм је могао бити краћи. Знао сам да ме очекује просек, али због љубави ка животињама сам морао да одгледам, тешко је било одолети. Оцена 5,5/10.

Us - Разочаравајуће. Погледао сам из досаде, а нисам ни имао нека очекивања. Get Out је био доста добар, али се овде Џордан Пил превише трудио да удари неки уметнички печат па је направио пометњу са самом причом. Има доста разбацаних сцена, без превише објашњења шта се и како дешава, а и крај опет мути неке ствари. Глума је одлична, али недовољна. Да не одгледате ово, нећете погрешити. Штета, јер је идеја добра. Оцена 5,5/10.

The Highwaymen - Нисам ни имао очекивања од Нетфликсовог филма, само сам окушао срећу. Спора, испражњена радња са квалитетним глумцима, а убрзавао сам неке сцене, јер филм траје предуго. Нема поенте гледати ово. Оцена 5,5/10.

Look Away - Знао сам шта ме чека, али сам одгледао јер ето...вишак времена. Интересантније је од 40. минута, али се не нуди ништа и већ отприлике знате путању којом ће се кретати. Бонус су вруће сцене прелепе младе главне глумице. Оцена 4,5/10.

Bad Times at the El Royale - Лош, са развученом радњом и покушајем да се направи нека мешавина Веса Андерсона и Тарантина како би сценариста и уједно режисер испао посебно интелигентан или шта већ, а заправо је далеко од тога. Нема малтене никакве радње, ликови су досадни, а има брдо сцена где се чека по пар минута, без дешавања, плус траје преко 2 сата. Препознатљива глумачка имена су ме највише привукла, као и неке похвале. Истина, почео је занимљиво и дијалози су били интересантни, али после сат времена, драж је почела да се губи, посебно од појаве лика ког тумачи Крис Хемсворт. Оцена 4,5/110.

Dogman - Лоше. Једино што вреди је глума, али је питање да ли је протагониста заиста то или је антагониста...мотивације су му абнормалне. Ни крај не нуди ништа посебно...бацање времена. Не верујем да ћу скоро гледати италијански филм, ипак нису тај калибар. Велико НЕ од мене. Оцена 3/10.

Arctic - Борба човека са леденом природом. Камера прати човека који покушава да пронађе најближе уочиште и то је све. Дешавања су 99% нулта, а ни Мадс Микелсен не успева да спасе ово. Од преживљавачких филмова, најјачи утисак су ми оставили The Grey, The Shallows, The Martian и The Revenant. Оцена 2/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke