Prikaz jedne poruke
Stara 23.1.2010, 8:38   #351
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Mmmmmm Mass Effect 2

Iz onoga što sam video za par sati kolko sam igrao, biće isto tako dobar kao i prvi deo. Verovatno i bolji.

Odmah da kažem da će vam biti potrebno oko 50ak GB prostora na disku, od kupovine do instalacije, pa budite pažljivi. Igra je fenomenalno optimizovana - 1680x1050, sve na max, na 5600+, 3GB Rama i 8800GT ni da štucne. Oko 50FPS u proseku, a sve izgleda dosta bolje nego u prvom delu.

Iako nisam nešto igrao, zanimljivo mi je kako su pametno osmislili par stvari u igri. Prvo, ako igrate kao muško, jedan od saboraca na samom početku koga treba da evakuišete je Ashley iz prvog dela. Ako igrate kao žensko, treba da pomognete Kaidanu (sećate se da su i jedno i drugo bili romantične kombinacije u kecu). Drugo, pre nego što generišete lika i podesite crte lica, igra vas stavlja u akciju. Tu sam se pomislio "jbt, kako sad da igram kao Shepard, ni bradu nisam natakario, ni boju očiju, wtf", međutim, Shepard u prvom kadru stavlja space šlem i lice mu se ne vidi. Nice

Da ne bude da je sve fantastično (mada većina stvari je sjajna.. kao što npr. sinematici prosto odišu kvalitetom), ukoliko ne importujete svog lika iz keca, igra će automatski predpostaviti da ste spasli Citadelu i preyebali Savet koji je izginuo, a ljudi su time postali dominantni u svemiru (ja sam spasao Council, btw). S obzirom da sam svoj savegame odavno izbrisao zajedno s instalacijom, nije bilo šanse "reći" igri šta sam uradio.

Druga stvar koja mi malko smeta (isto kao i u kecu) je što muški Shepard opet zvuči smorenije od ženskog Sheparda. Ženski voiceover je mnogo bolje urađen (posebno kad preti), pa mi sve kaže da ću i ovu igru da pređem kao Spektrica. A i iskreno, s obzirom da je kamera 3rd person over the shoulder (isto kao u kecu), radije biram da provedem igru gledajući u pozamažne ženske kukove nego u široka muška ramena.

Kolko videh, ima i par novina. Npr - municija (dobro, to smo ionako već svi znali). Međutim, konačno smo dobili lanser raketa (yeah baby ), jednu od stvarčica koja nam je u prethodnom arsenalu žestoko falila. Plus, konačno su uveli headshotove.. možete misliti kakav je bedak bio u prvom delu kad sam se specijalizovao za snajper i provalio da nema hedara, nego pogodak u glavu i npr. nogu oduzima istu količinu energije. Finally!

Kolko sam provalio, sve ostalo je manje-više isto, tako da onima koji su igrali (i gotivili) keca, dvojka neće predstavljati nikakav problem.

Shepard over and out
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 12 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Cike (23.1.2010), DeCoy (23.1.2010), GordoN (23.1.2010), LoshMeeBre (23.1.2010), Marko Radonjic (23.1.2010), Packy (23.1.2010), Pandemonium (23.1.2010), Psycho13 (23.1.2010), Sarmatian (23.1.2010), Shlaymara (23.1.2010), Vulee (23.1.2010), zokocx (23.1.2010)