Prikaz jedne poruke
Stara 20.11.2006, 3:00   #1
faXcooL
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Крушевац
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom POMOC! : HDD otkazao?

Prvi put mi se deshava ovako neshto i ne znam shta da radim.
Dva hard diska imam na PC-u :

1. WesternDigital 80GB
2. WesternDigital 160GB

Prvi (od 80 GB) je svrstan u klasu "Basic Disc" (tako pishe u Disk Managementu) dok je ovaj drugi (od 160) svrstan u klasu "Dynimac Disc".
Danas kad sam hteo da sredjujem albume (oko 1500 albuma imam na tom HDD-u od 160Gb i to je ujedno i sve sto imam na njemu), jednostavno se sam od sebe iskljucio i sve se zamrzlo. Sve sto sam mogao da uradim jeste da resetujem PC.
Posle ponovnog startovanja nestao je sa liste u My Computer-u. Napominjem da taj HDD nije bio particionisan. Inace FS na njemu je NTFS (pishem sve shto bi moglo da bude od nekog znacaja ako ikako mozete pomoci).
Znaci nema ga u listi, ali ima ga u Device Manageru. Sve je OK, status OK - "Device is working properly", ali... Nema ga u My Computeru. Drive letter je nestao i tako dalje...
E sad, ovo je ono sto mene najvise buni :



Ako izaberem oznacenu opciju prijavice mi error, kao "operacija je nemoguca, fatal error, pogledajte system log" i tako dalje...
Ako izaberem "Convert to Basic Disc" to je OK, ali svi podaci sa HDD-a se brishu posle te operacije sto je NARAVNO neprihvatljivo. Ne mogu da dozvolim da izgubim 160Gb muzike... a nemam backup.
Ne znam sta jos da kazem sto moze biti od nekog znacaja... U BIOS-u je sve OK, ali u Windowsu ocigledno nije. Zato sam ga i reinstalirao u nadi da se po*ebao Xp Pro pa sam prebacio na XP Media Center SP2 i opet nista. Pokusao sam i preko Partition magica da reshim stvar, ali bezuspeno posto PM nece ni da se startuje - automatski prijavljuje gresku da nije dodato slovo za hard disk (drive letter cannot be identified).

Tol'ko od mene. Sad na vama stoji da date bilo koji savet koji moze biti od koristi samo mi pomozite da vratim muziku ako boga znate

Hvala unapred.

PS :

Citat:
faXcooL kaže:
samo mi pomozite da vratim muziku ako boga znate
U principu, svi fajlovi na HDD-u i dalje stoje na svom mestu, al' sta mi vredi kad ne mogu da ih vidim...
faXcooL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke