Prikaz jedne poruke
Stara 21.8.2008, 15:24   #27
Garavi
Član

Član od: 30.11.2007.
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Na sta treba obratiti paznju pri kupovini dig.foto aparata?

Za sada je Canon A720 IS neprevazidjen. Za manje od 200e dobijete extra aparat. Ima 8mp sto je dovoljno, ima opticku stabilizaciju za razliku od onog samsunga koji ima digitalnu jer je digitalna stabilizacija njesra i samo kvari sliku, video je extra 640x 480 30 frejma avi format. Ja ga kupio i za sada extra radi. Samo pazite da vam neko ne uvali feler, jer sam ja ubo primerak gde dugme za slikanje ima luft i iz dana u dan se cini mi se povecava. Cekam da se bas rasklima jer mi za sada ne uvazavaju garanciju. U drugoj prodavnici sam pogledao i ne klima se tako, pa mi cesto dodje da bacim aparat kroz prozor jer me napravise magarcem, al tako je to kada ne gledas svaku sitnicu. Moguce da ima veze do serija u proizvodnji...
Na sta jos da se obrati paznja - recimo da nema mrtvih ili kako ih jos zovu vrucih piksela na fotografiji i na ekranu fotoaparata. I to sam video, jednostavno je ekran novog A650 IS izresetan mrtvim pikselima. A jednom liku je G9 imao mrtve piksele na fotografiji - to moze da se proveri tako sto zaklopite necim objektiv i tako uslikate crnu sliku, uvecate na max i valjda moze da se vidi i na ekranu fotoaparata ako vam neko da da ga toliko cackate ili jednostavno prebacite na komp i pretrazite, al tada je mozda i kasno. Mada se takve stvari retko desavaju, al moze da se vidi, ili vam neko namerno uvali skart koji je tamo negde otpisan...
Garavi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke