Prikaz jedne poruke
Stara 21.12.2009, 19:16   #233
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

@evanghelion:

Ja govorim o situaciji kad je neki stari put koji je bio prepun rupa i uzan, koji je predstavljao sam po sebi opasnost, i na kome je bilo ograničenje 40, tzamenjen sa novim, širim putem koji ima sve karakteristike modernog puta i gde su zadržani stari uslovi ograničenja brzine. Dakle, uslovi na putu se jesu promenili, i jeste, dotični inžinjer obavlja posao pdređivanja, ali on to ne može da radi kako njemu padne na pamet. Neko mora da traži zbog promene uslova na drumu da se menja ograničenje prema novim uslovima, a to po putarima ne mogu oni već mora da traži policija, a oni se vade na to da oni nisu zaduženi za procene koliko treba da bude nrzina na putu već putari kod kojih radi pomenuti inžinjer, i mi lepo upadamo u vrzino kolo,nezna se ko pije a ko plaća. Plus, dali da zaboravimo recimo da na mnogim mestime su bili postavljani znakovi zbog raznih poslova, ai da se kasnije nisu nikada sklonili iako su bili postavljani privremeno. I da oni često predstavljaju problem svima jer su kontradiktorni situaciji na terenu.

Daću ti jedan primer: kada je rađen deo obilaznice oko Bgd, pravac od Dobanovaca preko Surčina pa dalje, da bi ubrzali prolaz kamiona koji su vukli materijal, u centru Surčina je postavljen znak da je prioritetno skretanje ka Dobanovcima umesto normalne situacije pravca kka Bgd. Taj znak je i posle toga ostao, niko ga nije ukloio, ko ne zna lako postane žrtva policije jer njima znam kaže da je prioritet pravac koji je uvek, pa i po logici na samoj raskrsnici bio sporedan pravac. I to je bilo tamo godinama, iskreno, nisam prošao u zadnje vreme tim pravcem pa ne tvrdim da je i dalje, ali nebi me iznenadilo da jeste. A sva priča ko je zašta tu zadužen se svede na gornje loptanje sa ljudima. O ovome ja govroim, ne ko je zadužen da kaže koliko treba da je ograničenje na putu. Govorim o tome da niko nije nadležan da pozove osobu koja treba da postavi to ograničenej na putu, tako da se danas i pitam kako je moguće da mi uopšte i imamo neka ograničenja na putu.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke