Prikaz jedne poruke
Stara 7.9.2009, 11:10   #172
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Krađa tekstova iz SK - prijavite prepisivanje

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Imam jedno pitanje povodom svega ovoga. Moderator sam na jednom nasem forumu (sto ne znaci da sam ovde da bih kopirao textove ) i imao sam prilike da se koristim delovima textova ili pak celih textova. Textovi su iz brojeva starih minimum 2 meseca (tek kad se pojave na sk.rs) i ispod svakog pise Izvor:SK posto sam mislio da time necu naneti neku stetu. Kontam da sam pogresio i iskreno se izvinjavam i potrudicu se da ovo ispravim cim budem bio u prilici (forum trenutno ne radi). E sad nacin na koji zelite da ovo resim:
Kad god želite da upotrebite tekstove, kontaktirajte redakciju i objasnite situaciju, uglavnom uvek izlazimo u susret.
Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
1.Posto je forum neprofitnog tipa,da li textove mogu ostaviti uz napomenu (pored onog "Izvor:SK") ko je autor doticnog texta i link ka SK i datom textu?
Tekstove možeš da ostaviš, ukoliko su preneti u celosti, bez izmena. Tekstovi treba da budu potpisani imenom autora, a zatim se navodi izvor koji treba da sadrži ime časopisa (Svet kompjutera), broj u kojem je tekst objavljen, kao i link ka sajtu. Tako da, kao što vidiš, nisi mnogo pogrešio. Jedino što je praksa da kontaktiraš redakciju pre objavljivanja kompletnih tekstova. Posle, u zavisnosti kako se dogovorimo, ne mora da bude potrebno da to radiš za svaki tekst.

Tekstovi se mogu preneti i u skraćenom obliku (do 10% celog teksta), bez kontaktiranja redakcije, ali uz navođenje svego onoga što sam pobrojao i za kompletne tekstove.

Voleo bih da mi pošalješ link ka forumu preko Lične pošte, i naravno, ukoliko imaš neka dodatna pitanja, slobodno me pitaj preko LP.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke