Prikaz jedne poruke
Stara 16.9.2008, 14:30   #6
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Kako klonirati kompletan hard disk (c:)?

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Acronis TrueImage. Otkako sam ga počeo koristiti ništa mi drugo nije zatrebalo.
Ali zašto, taj deo pitanja si preskočio. Ja sam koristio Ghost i ništa mi drugo nije zatrebalo. Pa me zanima da li bi trebalo da menjam, ili je u suštini isto?

Citat:
anticitizen-one kaže: Pregled poruke
Drugo, da li moram pre nego sto krenem da pravim klon prvo da formatiram taj novi hard disk ili ga samo "pravo iz kesice" zakacim?
Nije neophodno formatirati niti particionisati. HDD iz kesice zakačiš. Ti programi ti čak nude i mogućnost da, ukoliko je veći disk, nove (a opet klonirane) particije budu različitih veličina od originalnih.
Citat:
anticitizen-one kaže: Pregled poruke
I na kraju, kad zavrsi program svoj posao, da li prakticno znaci da sve sto treba da uradim je da umesto starog na isto mesto zakacim novi disk i Win i sve ostalo ce da radi kao i do sada? Pitam posto mi neko rece da moze da se pojavi neki problem, tj. da Win nece kako treba da se startuje sa novog diska jer ponovo mora da se aktivira...
Da, ako sve prođe kako treba, nećeš ni primetiti bilo kakvu razliku, zato se i zove kloniranje. Sistem će raditi potpuno isto kao i sa prethodnim diskom. Ono što ne može da radi je da IDE disk kloniraš na SATA ili obrnuto, pa da probaš da butuješ.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
anticitizen-one (16.9.2008)