Prikaz jedne poruke
Stara 23.10.2008, 21:00   #20
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Vista (Instalacija)

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@Uki:

Nisam se istripovao vec kazem ono sto stoji u principu: To sto neke se pokrenu ne znaci da ce i druge da rade. Sve zavisi sta pisu po registry bazi operatvivnog sistema. Dakle, lako moze da i ne rade. Jednostavno, nema kljuca koji traze i kraj. I sta da radimo tada? I drugo pitanje je ovo: ako radi na E particiji tada ce raditi i sa same C particije na kojoj je standardno instalirana, zar ne? Sto tada uopste se stavlja na E?
Princip koga se svi drze je instaliraj na oba sistema, to je jedino sigurno. ao XP ili Vista, mislim da nezna sta sve od kljuceva koji ti trebaju i koji se mozda pisu po registry bazi su instalirani. Drugi sistem vidi tu particiju i foldere i fajlove, to nije problem, ali pokretanje programa koji su na njoj, to nije preporucljivo. Zato i kazem da po pravilu, na oba sistema se instaliraju programi.
Nisam ja rekao da ce bas sve da rade, ali meni recimo radi vecina. Sto se stavlja na E? Pa da vidimo, recimo upadne ti virus ili se nesto zezne i mozes da se J...BEEP. Nema ni igre ni OS. 2 razlog je ne valja da dzaras tu gde je drugi sistem.
A uvek mozes da probas jel radi, i ako ne radi normalno da moras ponovo da instaliras jel?
Ovo za programe jeste tacno ali naravno oni koji su operativni-potebni za rad.

A ne vidim zasto bi neko mora da se odrekne jednog sistema? Evo ja iz svog iskustva mogu da kazem da jedna igra kakva je recimo Assasin's Creed izgleda mnoogo lepse na Visti kad vam je sve na High uz efekte kao meni.Vidi se i kroz intro i ovako.
Zato se igre i programi i instaliraju na 3. nezavisnu particiju? Ja sam recimo kad bi se ne daj boze zeznulo nesto spreman da reinstaliram jedan ili oba sistema, a i za oba mi nece terbati vise od sat i po sa sve drajverima ali za tim skoro nikad nema potrebe.Nekoliko puta sam morao da brisem sistem, reinstaliram ga , vratim drajvere, igra je tu i pikas...Ko ga sisa sto si morao da oboris/pao je sistem kad vracas brzo na isto i mozes da nastavis sa zezanjem...A i ne slazem se da treba drzati samo 1 OS-za one koji su iole upuceni u kompjutere. Svaki od Ova dva sistema ima svoje prednosti i mane, meni se oni nekako dopunjuju, i ja recimo nema sanse da se odreknem ni jednog, XP zbog funkcionalnosti, A Viste zbog lepote, zezanja i pametnijeg postupanja u problematicinim situacijama ...
I Vista uopste nije los sistem i mogu da je pljuju samo oni koji imaju star hardware i koji je nisu ni posteno isprobali....
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke