Prikaz jedne poruke
Stara 7.4.2017, 11:07   #32
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Pocetak ucenja programiranja u 30-im

Citat:
brano88 kaže: Pregled poruke
Odakle ti ta statistika? Imas li neki validan iznos ili ti to onako... subjektivno. Udji na stackoverflow jobs pa mi reci koliko oglasa dolazi samo iz Berlina? To je samo jedan njemacki grad.
Čekaju nas Njemci objeručke. I kad dođeš da radiš tretiran si i platom i odnosom ko građanin trećeg reda. Mlad čovjek koji konkuriše teško da će uspjeti a ne neki jedva junior u poznim tridesetim jednom nogom u grob.
Ogromna količina garagana iz srednje istočne Azije puni ta mjesta. Bangladeš i Indija ubijaju, za sve imaju kodove i stručnjaka da je to prosto za nepovjerovat.
Sam sam imao neke mini-proboje, ponude, razgovore, testiranja, probe i odlaske u Švedskoj ali nisam siguran da li želim više, kad sam vidio kako neke stvari idu, nevezane za znanje i stručnost.
U Srbiji je već dosta veoma kvalitetnih programera, radim u velikoj firmi i ogroman je broj java developera već kod nas i nema kud više da se širi.
Uzgred, ono što je veoma danas teško naći jeste Database Developer. Vrlo ih je malo, a tek odličnih gotovo da nema. Eto područja za gaženje.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke