Prikaz jedne poruke
Stara 8.5.2008, 9:58   #8
BugA
Član
 
Član od: 7.5.2008.
Lokacija: Bor, Srbija
Poruke: 58
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku BugA
Određen forumom Re: Kako da igram AOE2 online?

Moj jedan drug ima ADSL, ali kad smo igrali, obzirom da sam ja tad imao samo modem, i on je prikljucio modem... ADSL vs modem nisam probao, niti sam probao igranje preko hamachija (znam sta je). Kad god smo igrali preko modema, pa cak i ja kad sam par puta igrao preko IGZone servera, preko interneta (isto dial-up) protiv vise igraca, od kojih su neki imali ADSL, neki kablovski net, odziv (ping) mi je bio (koliko se secam) par stotina milisekundi, sto nije strasno, ali se desi jednom/dvaput u partiji da moramo da pauziramo na po desetak sekundi.

Nego, sad nadjoh nesto na netu sto nisam znao, eto zasto ponekad (u glavnom) u multiplayer rezimu odziv jedinica malko kasni...

Citat:
In network games, a special network model is built in for internet play: if you give a command, the unit will wait half a second before carrying it out. You won't notice that, and the computer will have 500 ms time to transmit the signal to the server and get the acknowledgement. If the lag is below 500 ms, you usually won't notice that you are not playing over a LAN.

Alas, it is not always so! If the lag is higher, your men will stop and wait until all computers have caught up; this is certainly familiar to all players. The game will slow down. The hourglass will be shown instead of a cursor. You can give commands to your guys but they wouldn't obey :-)
Kazem, mi nikad nismo imali problema kad smo igrali preko modema, ali mozda je to zato sto su nam zgrade udaljene par desetina/stotina metara, mada ne znam da li to ima neke veze, obzirom da se komunikacija opet obavlja preko poste, kao razgovor, ne..? Zavisi lag od puno stvari (racunar, veza, saobracaj..), sigurno je da se prilikom igranja preko modema moze javiti, ja na srecu do sad nisam imao (puno) problema

Evo i jednog zanimljivog teksta bas vezanog za lag u AoE, ali generalno vazi i za AoE2:

Age of Empires tips - lag - Telcontar's Empire of the Ages

.
BugA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BugA na korisnoj poruci:
Iilija64 (8.5.2008)