Prikaz jedne poruke
Stara 30.7.2014, 21:46   #16
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: [C++] Unity sistem komponenti

Citat:
Belphegor kaže: Pregled poruke
Ako se ne varam, ne svidja mi se to sto EventSource moze da drzi delgate samo sa istim tipovima argumenata, a i sa istim parametrima se i pozivaju.
Videcu jos, polako dok ne prostudiram i napravim nesto sto odgovara mojim potrebama.
I dalje ne shvatam zašto bi ovo bio problem. Jedan EventSource odgovara tačno jednom tipu eventa (mouse event, frame event, keyboard event, script event, bla bla bla) i ovakvi eventi po pravilu imaju iste tipove argumenata, pogledaj implementaciju recimo u Irrlicht-u, OGRE-u ili u Urho3D-u. Kada pozivaš fire() sa nekim parametrima taj event (definisan tim parametrima) se broadcastuje svima koji su trenutno subscribeovani (publish—subscribe pattern).

Ako uspeš da napraviš neke delegate koji mogu da se drže u homogenom kontejneru a da budu sličnih performansi kao ovi Sergejevi, postavi ovde, interesuje me, pošto meni ne pada nikakva ideja na pamet kako u tom slučaju izbeći dinamičku alokaciju i biti brži od recimo std::bind.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke