Prikaz jedne poruke
Stara 7.10.2010, 11:40   #1
MilanGM
Član
 
Član od: 17.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Pomoć oko kupovine apgrejdabilnog kompa

Pozdrav ljudi. Kao što sam naslov govori treba mi mala pomoć oko toga da se odlučim šta da kupim.

Odmah da kažem da se ja u suštini jako dobro razumem u kompove (radim kao web dizajner) međutim nisam abgrejdovao svoj harver ima sigurno jedno 3-4 godine, pa sam malo izgubio korak sa hardverom.

Dakle hteo bih sledeći mesec da se častim za rođendan i da konačno drastično abgrejdujem svoj komp, u to spada:

- Novo kućište: ako neko kože da mi preporuči neko lepo izdizajnirano kućište za ne-neke-prevelike-pare jer mi je jedino bitno da ima gomilu USB-ova NAPRED i da eventualno ima mesta za kuler sa stranem, znači ništa nešto mega fensi providno svetleće itd.

- Napajanje (uz kućište) me ne interesuje jer sam skoro kupio novo OCZ napajanje od 500W (kad mi je riknulo staro)

- Nova ploča: Za ovo mi najviše treba vaša pomoć! Želeo bih da kupim neku do jaja "obećavajuću" ploču koju ću moći maximalno da nadograđujem u daljoj budućnosti. Budžet može da ide i malo preko 100€. Interesuje me koja marka proizvođača je trenutno najbolja. Znam da je ranije bio Abit, ali danas ne znam... Hteo bih da ploča obavezno ima DDR3 podršku od (bar) 1600mhz magistrale i gađao bih recimo i-core od intela (nikad nisam voleo AMD)

- Procesor: Kolko sam skapirao sada je u modi i-core, međutim mislio sam da za sada uzmem core i3 pa da eventualno prodam taj procesor sledeće godine i uzmem i7. Razmišljam samo da li ću moći uopšte da prodam nekome taj i3 procesor sledeće godine? Ili šta mi vi predlažete da mi je najpametnije da radim? Budžet za ovo takođe oko 100€.

- Grafička: E u ovo se stvarno danas uopšte ne razumem. Vidim da je danas ATI prestigao nVidiu, a vidim da i intel prodaje neke ploče sa integrisanom grafikom koje rade u dosluhu sa njihovim procesorima. Ovde stvarno nisam pametan. Budžet za ovo sigurno ispod 100€, jer mi komp više treba za velike photoshop operacije a manje za igrice (ali igara će sigurno biti)

- Memorija: dobro, kapiram da ovde nema neke preterane filozofije. Pretpostavljam da će DDR3 memorija bilo koje marke na 1600+mhz raditi posao. Na kraju ću samo odlučiti koliko giga ću da uzmem.

Hvala što ste pročitali sve ovo
MilanGM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke