Prikaz jedne poruke
Stara 4.5.2008, 14:14   #3
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Lenovo N200 568D445 vs Asus F5VL-AP031

Ja imam Asus F5V koji si pomenuo, identican model. Mogu da ti kazem da za cijenu pruza vrlo dobre performanse i osjecaj pri radu. Kvalitet izrade nije nista specijalno, ali je i vise nego dobar za ovaj rang, i miljama daleko od neke "papirnate" izrade. Ako ti je to na umu, sa ovim modelom bices vrlo zadovoljan. Perfomanse su mu prosjecne, za net, office, filmove i starije igre posluzice sasvim dobro. Graficka karta X2300 je u sustini preimenovani x1300 i nema DX10 mogucnosti. Baterija je prilicno slaba, i to je izrazena boljka kod svih Asusovih modela. Pri gledanju DVD filmova drzi jedva nesto vise od sat vremena, mada ga ja skoro uvijek drzim prikljucenog na struju. 3 USB porta, bluetooth, wireless, dosta precizan touchpad, dobra tastatura, ozbiljnog izgleda (kombinacija sive i crne boje, i spolja i unutra). U paketu sa njim dobijas Asusov mis, torbu, potrebne CD-ove i Windows XP (adapter za prikljucivanje za struju, poveca knjizica za uputstvo i kabal za povezivanje sa telefonom se podrazumjevaju).

Ipak, ja bih se u ovom duelu slozio sa Apostolom, i prije izabrao Lenovo. Bolji procesor i duplo vise memorije odnose prevagu (preporucio bih ti da uzmes taj model sa 2GB memorije, ako mozes da se istegnes novcano za toliko). Slabiju graficku kartu neces osjetiti jer ne igras igre, a opet, integrisana grafika ce produziti battery time. Sto se izrade Lenovo modela tice, ono su bukvalno sinonim za kvalitet i izdrzljivost.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
RaideR (5.5.2008)