Prikaz jedne poruke
Stara 25.11.2009, 12:57   #154
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Ja sam koristio tutorijal sa Wii hacks kada sam napravio kiks, ne znam koji je dobar... Inače je bitno da pogledaš koja ti je trenutno verzija Wii Firmware, pošto su neka uputsva za verzije 3.x a neka za 4.x.

A inače ono oko updateovanja nije laž, ako imaš hakovan Wii 4.1 i instaliraš 4.2 update, moraš da instaliraš novi bannerbomb da bi ponovo dodao homebrew channel. Sa verzije 4.0 ima bezbedan update na 4.1 preko homebrew chanell.

A da ne bude da izmišljam evo direktnog citata iz homebrew wiki strane koji pokazuje da Nintendo gasi softverske rupe, pogtovo na konzolama novije proizvodnje (koje uglavnom imaju unapred instaliran firmware 4.0):

HackMii Installer will now work on all Wiis, but on some newer Wiis, downgrading an IOS will cause the IOS to become useless. IOS downgrading was a method popularly used by pirates prior to LU64+ unsoftmoddable Wiis, and is VERY dangerous. Do NOT follow a guide involving IOS downgrades. - http://wiibrew.org/wiki/Wii_System_Updates

Naravno da hakeri stalno nađu novu rupu i velika im hvala, ali pre sistemskih updateova itekako mora da se pogleda da li je nova verzija trenutno hakovana i da li je moguće staviti ciose za bekapovane igre.

Dakle nađi nekog ko ima iskustva sa soft modovanjem i ko je u stanju da ti uradi (i naravno povrati) nand backup sistemskog softvera u slučaju kiksa.

Poslednja ispravka: toology (25.11.2009 u 13:27)
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke