tema: TV do 300e?
Prikaz jedne poruke
Stara 26.3.2015, 15:32   #15
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: TV do 300e?

U principu, razliku između HD Ready vs Full HD ionako neće videti na tu daljinu, pa je praktično svejedno da li je jedno ili drugo.

Citat:
DylaN kaže: Pregled poruke
Posto popcorn kao aplikacija (najverovatnije) ne moze da se instalira na smart tv, filmove gledas tako sto prikljucis komp preko HDMI kabla? Zanima me kakva se slika dobija takvim putem?
Inace sam popcorn i nije bas savrsen, koliko sam video dosta serija ima samo u 480p, showbox mi je na prvi pogled bolji.
Da, dosta serija su samo u 480p ali one koje ja uglavnom gledam ima u 720p. Filmovi su tu u daleko boljem položaju, jer gotovo svaki dolazi sa 1080p. U principu ne koristim ga često, osim uz neke filmove gde mi nije bitan kvalitet. Za naslove gde se uživa u scenama okruženja poput Hobita, Interstelar, Gravitacija i sličnih, pojurim BluRay snimak. U principu, nemam puno žalbi za besplatnu stvar.

Citat:
DylaN kaže: Pregled poruke
Da li se onda vise isplati jednostavno ne uzeti Smart TV, odnosno da li je bolje pustati filmove na kompu i gledati ih na tv preko HDMI-a? Naravno gubim opcije kao sto su share-ovanje youtube klipova,slika direktno sa androida na tv i td ali ako za isti novac mogu uzeti tv sa boljim specifikacijma sto da ne.
Ja sam pre 4. godine bio u takvoj dilemi. Razmišljao sam se između tadašnjeg LCD-a i Plazme. LCD je imao jedan HDMI port više, USB reprodukciju, mogućnost da menjaš kanale preko mobilnog, bla bla... Međutim, ja sam se okrenuo plazmi jer sam jednostavno želeo najbolje od panela. I dan danas se primeti razlika u kvalitetu slike, naročito kada kod društva uporedimo konzole i .mkv filmove. Iz svega toga, ja sam od onih koji bi išli na bolju sliku naspram dodatnih mogućnosti poput Smart-a. Ovo naravno zavisi od mesta gde se tv nalazi kao i o povezivanju sa kompjuterom.

Citat:
DylaN kaže: Pregled poruke
Na kraju ako bih mogao da dobijem jos neke preporuke za tv do 40 soma?
I sta mislite o ovom modelu koji je darac predlozio ?
Recimo bio bi sasvim dovoljan LG 32LB5610 za 290-300€. Ima čak i LAN ulaz za DLNA podršku. Sve preko tog iznosa je po meni neisplativo, jer za toliko novca ima 40" iz Mađarske sa garancijom ostvarivom kod nas.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
DylaN (26.3.2015)