Prikaz jedne poruke
Stara 19.4.2019, 11:31   #2
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Re: Koji tv do 50.000din kao poklon?

Pozdrav.

Naveo si skoro sve što treba da se navede, ali su ostale još dve stavke:
1) Da li je bitno da su uglovi gledanja što širi? Ako ne, onda model sa VA panelom; ako da, onda sa IPS-olikim.
2) Da li gleda uveče/noću sa plafonskim osvetljenjem ili u mraku? Ako prvo, onda IPS-oliki, ako ne, onda VA, mada je najbolje rešenje sa pozadinskim svetlom iza televizora. Puno više o tome, u mojoj poruci.

Što se tiče daljine gledanja: 2-3 m, to je sasvim u redu i za 1080p (bliže 2 m) i 720p (bliže 3 m) ako bi model bio od „samo“ 43“.

Moj prvi predlog je:
Hisense H43A5600
ePonuda / ITsvet

Postoji polu-profesionalni test ovoga modela na benchu (video). Ne objave sve parametre merenja sa kolorimetrom (nije mi jasno zašto), ali je dovoljno.
Na osnovu testa, panel je odličan – u pitanju je AMVA3 ili verovatnije S-PVA. „Pametna“ platforma mi deluje da je prepakovana Opera TV. Na osnovu komentara, obavezno staviti da je država Nemačka,
a za jezik engleski (ne koristiti Srbija i srpski zbog bagova). Za te novce (37-40k) se zaista ne može ništa zameriti kao neka izražena mana, mada nema PVR mod. Ne pušta DTS audio, ali ne puštaju ni
Samsungovi modeli uključujući i najskuplji QLED modeli.
Jako bitna stvar – do 30.4. se Hisense modeli prodaju sa produženom garancijom od 5 god. (standardno je 3). I Hisense je četvrti najveći proizvođač televizora iza Samsung Electronicsa, LG Electronicsa
i TCL-a.

LG Electronics modele ne preporučujem izuzev 50“ UHD modela koji imaju VA panele. Njihov budžetski UHD modeli koriste RGBW S-IPS i ADS panele, a o toj prevari, ako te interesuje, možeš pročitati
u mojoj poruci.

Ako bi išao na veću dijagonalu, onda je UHD TV neminovan. Tu bi ti se uklopio u budžet (53-60k):
Samsung UE49NU7172
ePonuda / Itsvet

Kada mi odgovoriš (ako znaš odgovor ) na pitanja, nastavićemo dalje za slučaj da treba IPS-oliki model.

Takođe, pošto ćeš kupiti „na živo“, otkucaću ti i kako da testiraš televizor na potencijalne defekte. Treba će ti samo USB flash sa nekoliko slika.

Ako nešto nije jasno ili imaš koje dodatno pitanje, pitaj .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke