Prikaz jedne poruke
Stara 15.3.2012, 22:58   #237
herrnikolic
Banned
 
Član od: 14.12.2009.
Lokacija: Usa
Poruke: 392
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 29 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko AIM-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko MSN-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko Yahooa korisniku herrnikolic Slanje poruke preko Skypea korisniku herrnikolic
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Već duže vreme teoretišem oko fotografije i tehnologije a sve zbog težnje da dodjem do nekog aparata koji pruža slobodu,ne kvari se a i jeftin je.Teško ali ajd da priupitam-konstaujem neke stvari...
1)Kod dslr-a mi se ne svidja ogledalce.
2)Kod dslr-a me plaši zvesica!
1)Ogledalce pruža srž,pogled kroz objektiv,phase detect AF,merenje svetla.Ali i AF lug.Svima se to ustvari ne svidja ali zakoni fikike kazu da samo tako može.Osim ako nije sony slt ali njegovo koso ogledalce može da skupi više prašine a i ne propušta svu svetlost.Nisam čuo od vas profesionalaca da ogledlce može da zariba.
Prvo pitanje,da li je ogledalce prvazidjeno kad je došao AF CMOS sensor kod nikona 1 v1,za sve osim za pogled kroz objektiv?!
Drugo,nije mi jasno kako ovo čudo radi!Kako staviše merenje faznog pomeraja na senzor?!!Znam za ono klasično sa detektovanje razdvojenih zraka.“ The newly developed CMOS image sensor, with an effective pixel count of 10.1 megapixels, is the world's first image sensor created that implements phase-detection AF.“
2)Zvesica!!!Me plaši!!I zbunjuje...Može da otkaže.Ajd ok posle mnogo okidanja ali nje nema u kompatima i telefonima. I opet nikon 1 v1: A super-silent, electronic shutter.When shooting with the electronic shutter, you can change the settings to turn off the electronic sounds of the shutter, AF,and self-timer. Now you can shoot in stage theaters and other quiet settings without making a sound. *The Nikon 1 V1 has both mechanical and electronic shutter mechanism.
Treće pitanje;zašto je potrebno da postoji u dslr-u kad je popravka 250e,kao pola nekog tela?A pored gore nevedenog
Kad bi se ovaj nikon još doprofesionalizovao,mogao bi da dopre do svih a opet da se zadrži na visini dslr zadatka.Osim za ogledalce :huh: Znima me dok razgledam aparate koji su duplo skuplji od mog budžeta..
btw dodaci na kraju klipa su odlični!! http://www.squidoo.com/nikon-mirrorless-digital-cameras

aoooooooo jel ovo namerno rade?!!!!! CMOS senzor od 13,2 × 8,8 mm
a na sebi ima Hibridni autofokus (autofokusa sa detektovanjem faze/otkrivanjem kontrasta)

to je to
http://www.dpreview.com/news/2010/8/5/fujifilmpd

Poslednja ispravka: herrnikolic (16.3.2012 u 2:54)
herrnikolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke